Vaterpolo

Jadran na korak od titule

Vaterpolisti Jadrana pobijedili su Budvu 7:3 i stekli prednost od 2-0 u finalnoj seriji crnogorskog šampionata.

Novljane samo još jedan trijumf dijeli od šeste uzastopne, a ukupno devete titule nacionalnog prvaka.

Za razliku od prvog susreta koji je bio vrlo efikasan (15:12 za Jadran), večerašnji duel je protekao u znatno sporijem tempu, sa čvrstim odbranama.

Poslije tri četvrtine, odnosno 24 minuta igre, viđeno je tek šest golova, uz prednost izabranika Vladimira Gojkovića 4:2.

U završnom kvartalu, pogocima Konstantina Averke, Jadran je prelomio pitanje pobjednika.

Upravo je reprezentativac Bjelorusije obilježio utakmicu sa četiri gola, a treba istaći da je as Budve Damjan Danilović odigrao posljednji meč u bogatoj karijeri.

Treći susret finalne serije igraće se 1. maja na Škveru. Eventualni četvrti i peti zakazani su za 4. i 8. maj.