Vaterpolo svjetska liga, kvalifikacije

Ubjedljiv poraz podmlađenih ajkula u Đeru

Podmlađena vaterpolo reprezentacija Crne Gore, bez Aleksandra Ivovića i Draška Brguljana u ekipi, nije mogla da parira Mađarskoj na startu evropskih kvalifikacija za Svjetsku ligu.

Izabranici Vladimira Gojkovića poraženi su u Đeru od raspoloženog domaćina rezultatom 14:9.

Već nakon prve četvrtine naša selekcija je gubila 4:1, u posljednji minut druge dionice ušla sa minusom od dva gola (6:4), a onda “dozvolila” Mađarima dva brza pogotka za visokih 8:4.

Nisu “ajkule” uspjele da uhvate priključak u nastavku meča. Nakon treće četvrtine Mađarska je vodila 11:6, a pogotkom Kristijana Manherca u jednom momentu imala i velikih +7 (14:7).

Najefikasniji u sastavu Crne Gore bili su Mršić, Ukropina i Spajić sa po dva pogotka.

Pored večerašnjih suparnika, u grupi A je i Rumunija, koja će gostovati našoj reprezentaciji 15. februara.

Po dvije najbolje selekcije iz četiri grupe plasiraće se u četvrtfinale koje je na programu sredinom aprila, a pobjednici tih mečeva izboriće plasman na finalni turnir Svjetske lige (od 25. do 30. jula).