Vaterpolo

“Ajkule” ubjedljive protiv Brazila, četvrtfinale je na dohvat ruke

Kiks u startnom meču sa Kanadom (8:8) otrijeznio je “ajkule”, koje su ubjedljivom igrom savladale Brazil 14:5  i upisale prvi trijumf na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti.

Izabranicima Vladimira Gojkovića dovoljan je bod, iako ne sumnjamo da će ići na pobjedu u posljednjem kolu grupne faze protiv Kazahstana u petak od 18.50, za prvo mjesto u grupi i direktan plasman u četvrtfinale.

Za razliku od pomenute utakmice sa Kanađanima, naš tim se nije zaustavio kada je imao visoku prednost, već je nastavio da melje rivala.

Crna Gora dobila je prvu četvrtinu 4:0, a u igri “ajkula” mogla se vidjeti velika želja da se navijačima oduže za kiks na premijeri.

Do kraja je prednost crnogorskih vaterpolista konstantno rasla, pa je bilo samo pitanje sa koliko razlike će savladati Brazilce.

Saša Radović dao je tri gola, dok su po dva puta mrežu rivala tresli Darko Brguljan, Petković, Čučković i Drašković.

Tok meča:

POSLJEDNJA ČETVRTINA:

14:5- Ponovo Saša Radović.

13:5 – Almeida sa distance.

13:4- Saša Radović iz peterca. Još tri minuta.

12:4- Još jedna lijepa akcija i laka realizacija Dragana Draškovića.

TREĆA ČETVRTINA:

Crna Gora hita ka pobjedi, trebalo bi čudo da se dogodi da “ajkule” ne savladaju Brazil.

11:4- Ponovo Darko Brguljan. Pola minuta do kraja treće četvrtine.

10:4- Karulo sa dva metra.

10:3- Upisuje se i Darko Brguljan, raste prednost Crne Gore.

9:3- Uroš Čučković poslije sjajnog dodavanja Draška Brguljana. Opet su “ajkule” iskoristile igrača više.

8:3- Đuro Radović sa igračem više.

7:3- Gustavo Gimaraeš, drugi gol za njega večeras.

DRUGA ČETVRTINA:

Naš tim igra konstantno dobro i na polovini meča ima pet golova prednosti, 7:2.

7:2- Marko Petković, kao na kraju prve četvrtine zaključuje i drugu pogotkom.

6:2- Brz odgovor Crne Gore, lijep pogodak Dragana Draškovića.

5:2 – Efektan gol Kutinja, koji je parabolom lobovao Šćepanovića. Dva minuta do poluvremena.

5:1- Prvijenac Bojana Banićevića na Evropskom prvenstvu. Gol sa čovjekom više u bazenu.

4:1- Gimaraeš, gol za Brazil u prvom napadu u drugoj četvrtini.

PRVA ČETVRTINA:

Čvrsta igra u odbrani i veoma dobra u napadu, odlična četvrtina “ajkula”.

4:0- Marko Petković sekund prije kraja uvodne četvrtine.

3:0- Saša Radović iz peterca. Do kraja prve dionice minut i po.

2:0 – Đuro Radović je spuštio loptu na centarsku poziciju Saši Mišiću, koji je prihvatio loptu i savladao Sora.

1:0- Uroš Čučković daje gol sa igračem više. Prvi pogodak poslije dva i po minuta igre.

Poslije ispuštene pobjede na premijeri sa Kanadom, momci selektora Vlada Gojkovića večeras imaju obavezu da savladaju tim iz Južne Amerike.

Brazil je na premijeri bio bolji od slabašnog Kazahstana 6:2, ali nema kvalitetnu ekipu poput one sa Olimpijskih igara prošlog ljeta.

Crnoj Gori će za osvajanje prvog mjesta u grupi biti dovoljne pobjede večeras i nad Kazahstanom u petak, a da pritom naš tim ne juri razliku jer je Kazahstan danas pobijedio Kanadu 10:9.