Vaterpolo

“Ajkule” poražene od Srbije

Vaterpolisti Crne Gore poraženi su u Nišu od Srbije 7:4 u drugom kolu grupne faze Svjetske lige.

“Ajkule” su u podmlađenom sastavu pokušale da pruže što jači otpor favoriti, ali je domaća selekcija tokom cijele utakmice kontrolisala prednost.

Srbija je povela 3:0, da bi naš tim tek polovinom druge četvrtine preko Ivovića došao do prvog gola. Potom je pogodio i Banićević za 3:2, ali je gol Aleksića pred kraj druge četvrtine vratio dva pogotka viška domaćoj reprezentaciji, koja je u nastavku utakmice rutinski odradila posao.

Škripalo je i u realizaciji igrača više jer je naš tim tek iz petog pokušaja uspio da postigne pogodak kada je imao brojčanu prednost u bazenu.

Po gol za Crnu Goru dali su Ivović, Petković, Banićević i Draško Brguljan, dok je veoma dobar među stativama bio Dejan Lazović.

Milan Aleksić bio je trostruki strijelac u srpskom timu.

B.J.

Tok utakmice:

POSLJEDNJA ČETVRTINA:

7:4- Draško Brguljan smanjuje prednost Srbije. Gol sa igračem više.

7:3- Milan Alekić je razigran, daje treći gol, a domaći tim stiže do najveće prednosti.

TREĆA ČETVRTINA:

Uoči posljednje četvrtine Srbija vodi 6:3. Održava domaća selekcija prednost od dva-tri pogotka.

6:3- Miloš Ćuk, brza akcija Srbije.

5:3- Marko Petković, pogodak sa igračem više iz pete prilike. Još minut do kraja treće četvrtine.

5:2- Milan Aleksić sa krila daje drugi gol, opet tri gola prednosti ima Srbija.

DRUGA ČETVRTINA:

Na polovini utakmice Srbija vodi 4:2. Tek je u drugom dijelu ove dionice naš tim proradio i u napadu, ali je Aleksić pred pauzu dao važan gol za domaći tim. Odličan je večeras na našem golu Dejan Lazović.

4:2- Milan Aleksić sa igračem više, devet sekundi prije kraja druge četvrtine.

3:2- Bojan Banićević, vraćaju se “ajkule” u igru.

3:1- Leka Ivović, konačno pogodak za Crnu Goru na 3’44” do kraja druge četvrtine.

3:0- Miloš Ćuk, opet Srbija koristi prednost igrača više.

PRVA ČETVRTINA:

Kraj prve četvrtine, nisu naši vaterpolisti dali gol, a propustili su i tri situacije sa igračem više. Srbija vodi 2:0.

2:0- Stefan Mitrović, gol za Srbiju sa igračem više. Još minut i 17 do kraja prve četvrtine.

1:0- Filip Filipović, prvi gol na meču poslije četiri i po minuta. Naši su prethodno propustili dvije situacija sa igračem više.

Počela je utakmica u Nišu. Sjajna atmosfera na ispunjenom bazenu, a navijači su velikim aplauzom pozdravili crnogorsku himnu.

Za našu selekciju ovo je prvi meč ove sezone u tom takmičenju, dok su izabranici Dejana Savića lako izašli na kraj sa Rumunima 12:3.

“Ajkule” će prilično oslabljene,bez nekoliko standardnih reprezentativaca ući u duel sa prvim favoritom u grupi.

Biće to šansa za neke igrače da se dokažu selektoru Vladimiru Gojkoviću na najvećoj sceni.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!