Planeta

Aragči: Neće nas natjerati na predaju

Foto: EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

Iranski ministar vanjskih poslova Abas Aragči poručio je danas da nedavni američki napadi na civilnu infrastrukturu neće natjerati Iran na povlačenje.

“Gađanje civilnih objekata, uključujući nedovršene mostove, neće prisiliti Irance na predaju”, napisao je Aragči na društvenoj mreži X uz fotografiju srušenog mosta.

Dodao je da takvi potezi, umjesto toga, “pokazuju poraz i moralni slom neprijatelja koji djeluje u rasulu”.

“Svaki most i zgrada biće ponovo izgrađeni, još jači. Ono što se nikada neće oporaviti jeste šteta po ugled Amerike”.

Podsjetimo, ranije je predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio da je “najveći most u Iranu srušen” i pozvao Teheran da postigne dogovor prije nego što bude kasno.

 

 

Send this to a friend