Fudbal

CFL: Mladost pokvarila feštu u Danilovgradu, Marković spasilac Rudara

Sjajan meč viđen je na otvaranju renoviranog stadiona “Braće Velašević”. Iskra je imala odličnu situaciju, jer je poslije isključenja golmana gostiju Milete Radulovića, Vučić efektnim golom doveo domaći tim do prednosti.

Međutim, samo pet minuta kasnije ove sezone odlični Marko Šćepanović je izjednačio, ali je pola sata prije kraja Danko Kovačević vratio prednost Iskri.

Ipak, do kraja je Mladost i pored igrača manje bila mnogo bolja. Igrom je dirigovao Kojašević koji je najprije dao efektan gol  za 2:2, dok je u finišu Marko Šćepanović kompletirao preokret “romantičara”.

Rudar je napadao protiv Bokelja, ali je to bila jalova inicijativa šampiona, sve do posljednjeg minuta sudijske nadoknade.

Ivan Knežević je asistirao Markoviću, koji je drugi put ove sezone dao gol u nadoknadi i donio trijumf Pljevljacima.

Budućnost je odigrala veoma dobro i savladala do danas odlični Dečić.

Pejaković i najbolji strijelac lige Darko Nikač vodili su “plave” do tri boda, koja su ih pridružili timovima iz gornjeg dijela tabele.

Zeta je poslije četiri poraza i odlaska trenera Martaća sa dva gola Miljana Vlaisavljevića slavila na Cetinju 2:1, dok u duelu Sutjeske i Petrovca nije bilo golova.

Mornar je ispustio bod u Radanovićima, jer je u 90. minutu Trivić dao pogodak za trijumf Grblja 2:1 u meču sa fenjerašem.

Draganić 9′ – Vlaisavljević 26′, 56′

Tabela: Mladost 22, Rudar 21, Budućnost, Bokelj, Dečić i Sutjeska 15, Petrovac 14 i Zeta 14, Iskra 12, Grbalj 11, Lovćen 9, Mornar 2.

Tok utakmica:

Završene su utakmice 10. kola, Mladost i Rudar ostali su na vrhu, čak četiri ekipe dijele treće mjesto.

90+4′- GOOLLLL! Marković daje gol za Rudar! Asistencija Kneževića i pogodak džokera Pljevljaka.

90′- GOOLL! Grbalj stiže do pobjede vjerovatno. Slobodnjak je izveo Vukčević, a Grivić dao gol za 2:1.

80′-GOOOLLL! Mladost stiže do preokreta. Šutirao je Raičević, a odbijenu loptu je u mrežu poslao Marko Šćepanović. Njegov drugi gol danas, a šesti u prvenstvu.

79′- Rudar propušta priliku utakmice. Sve je završio Draško Božović, obišao i golmana Bokelja, ali je umjesto da ubaci loptu u gol želio da asistira Ivanu Kneževiću, pa je propala akcija Pljevljaka.

78′- Sa desetoricom ostaje Budućnost, crveni za Mitrovića, koji je kao posljednji igrač odbrane zaustavio napad Dečića.

75′- Velika šansa za Mladost. Kojašević je pripremio priliku Đurišića, koji je šutirao pored gola.

70′-GOOOLLL! Majstorija Kojaševića sa preko 20 metara, Mladost je izjednačila u Danilovgradu.

68′-GOOOLL! Darko Nikač sa pet metara, sedmi gol u sezoni, 2:0 vodi Budućnost.

67′-GOOOLL! Kacić iz penala daje gol za Mornar, 1:1 u Radanovićima.

66′-Penal za Mornar, ali i crveni za igrača Barana Bogdanovića nakon što je udario mladog reprezentativca Tučevića.

59′-GOOOOLLL! Danko Kovačević vraća prednost ekipi Iskre.

56′-GOOOOOLL!! Kontra Zete i opet gol Miljana Vlaisavljevića. Preokret ekipe sa Trešnjice.

46′- Nastavljeni su dueli domaćeg šampionata.

Poluvrijeme na mečevima 10. kola. Budućnost vodi golom Pejakovića protiv Dečića. Rudar najlovo napada protiv Bokelja, dok je Mladost uspjela da i pored igrača manje izjednači u Danilovgradu.

39′- GOOLLL! Vraća se Mladost sa igračem manje. Akcija Đurišića i gol ove jeseni odličnog Marka Šćepanovića.

38′- Napada Rudar protiv Bokelja, ali zasad odolijevaju Kotorani.

34′- GOOOLL! Eksplozija u Danilovgradu! Vučić je sa 20 metara pogodio mrežu Mladosti, brzo je Iskra iskoristila igrača više.

26′-GOOOLL! Miljan Vlaisavljević vraća ravnotežu na Cetinju, gol za Zetu!

25′-GOOOOL! Pejaković trese mrežu Dečića, prednost za Budućnost protiv Dečića.

25′- Mladost ostaje sa igračem manje. Golman Mileta Radulović je istrčao na 30 metara od svoje mreže i rukom odbranio udarac Đuranovića, pa će morati u svlačionicu. Prethodno je zicer za prednost lidera promašio Muhović.

19′- Sjajna šansa za Sutjesku. Kordić je pokušao iz voleja, ali je golman Petrovca Vukliš izbacio loptu u korner.

18′- GOOOOLL! Grbalj stiže do prednosti. Asistencija Vukčevića i gol Gorana Milojka sa 20 metara.

12′- Opet se zatresla mreža Zete, ali je Đalac bio u ofsajdu nakon udarca kapitena Tatara.

9′- GOOOLLL! Prvi pogodak ovog popodneva postižu fudbaleri Lovćena. Nikola Draganić trese mrežu Velimirovića.

1′- Počele su utakmice 10. kola.

Među mečevima koji posebno privlače pažnju svakako je duel Iskre i lidera Mladosti na renoviranom stadionu u Danilovgradu.

Šampion Rudar protiv ove sezone odličnog Bokelja će pokušati da ispravi poraz od Petrovca u prošlom kolu, dok će Budućnost dočekati Dečić sa željeom da se u slučaju trijumfa izjednači sa timom iz predgraga Podgorice.

Poslije dvije pobjede, Sutjeska igra kraj Bistrice sa Petrovcem, Grbalj je domaćin Mornaru, a Lovćen će ugostiti Zetu.

Pratite uz CdM uživo dešavanja sa mečeva 10. kola Telekom Prve lige.