Društvo

Amfilohije: Vlast u Crnoj Gori je postala metiljava

Mitropolit Amfilohije

Bez Kosova i Kosovaca Crna Gora postaje metiljava, ne Crna Gora, nego njena vlast je postala metiljava, ali daće Bog, pa će i ona da se popravi, rekao je mitropolit Amfilohije, nakon Svete liturgije, koju je sa sveštenstvom služio na praznik Cvijeti, na temeljima ranohrišćanske crkve u Manastiru Zlatica.

Amfilohije je naglasio da je Crkva stradala kroz vjekove, a naročito u dvadesetom vijeku.

“Danas više strada nego ikada u toku dvije hiljade godina. Nekad hrišćanski narodi sve manje su hrišćanski narodi. Sve više postaju idoloslužitelji, idolopoklonici. Klanjaju se sebi i svojim lažnim idejama i ideologijama. Taj otrov, evo, polako dolazi i prema nama. Ali, moćna je Božja sila, moćna je Božja svetinja, nerazoriva je svetinja Božja i neuništivo je ime Božje“, kazao je Mitropolit.

On je čestitao slavu sabranoj djeci i svoj djeci svijeta, a posebno je pozdravio djecu s Kosova i Metohije.

Amfilohije je istakao da je ovdje i rodno mjesto Olivera Ivanovića koga su, kako je rekao, bezbožnici nedavno ubili, ubivši sebe, a ne njega.

“Ovdje su njegovi preci koji su bili čuvari ove svetinje. Nadamo se da ćemo ovaj konak konačno završiti, ali ovi naši montenegrini, to nijesu više Crnogorci, a čim nijesu Crnogorci, nijesu ni Srbi, nijesu ni pravoslavni, oni nam ne daju. Tačnije, nijesu nam davali, ali je sada došlo do dozvole da se nastavi ovaj konak. Ova svetinja se nezadrživo obnavlja. Ona je temelj svih naših svetinja”, istakao je u besjedi mitropolit Amfilohije.

A.G.

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
Filipa
Gost
Filipa

Zna se ko je metiljav i ko su metiljavci!. Pazi pope svoj posao okani se vise politike!
Da je vjecna!

Ve$a
Gost
Ve$a

Milo=ateista

Ve$a
Gost
Ve$a

Srpska se truba s’ Kosova cuje.

Zoran beograd
Gost
Zoran beograd

Bez rista nema događaja u crnoj gori u sve se
mesa.

Black Block
Gost
Black Block

Sto su zabalavile udruzene dukljansko-komunisticke fukare.Nemoj ko vlast i gospodara da vam napada.Amebe Milove

Novo
Gost
Novo

Što stalno prenosite što je rekao pop tuđe crkve , da mi vratimo svoje svetinje pa neka oni zbore što hoće !
Sramotno je da se u sred Crne Gore na našim svetinjama vijore tuđe zastave , to niđe na svijet nema , ali neće zadugo !

Karma
Gost
Karma

Sta te briga za pretke, ne razmisljaj ti o tome daleko kad te tvoja braca Crnogorci koje ti ocigledno mrzis iz dna duse ne podnose.

Velika Srbija
Gost
Velika Srbija

TOOO SRBINE CRNOGORCI NA APARATIMA!!

Licemjerno
Gost
Licemjerno

Da li sam dobro pročitao da je rekao da tamo neko drugi služi materijalnim bogovima?! Stvarno ne mogu da vjerujem!

E,da
Gost
E,da

Stradau, jadna, stradau, šta bi tek vozili i kakva bogatstva imali, da ne stradauuuuu….

a mičite se
Gost
a mičite se

Crnogorci nijesu Srbi. Prti!

CG Pi Ar
Gost
CG Pi Ar

Ovakav kakav je i sa pricama koje prica ipak ima 62 % podrsku u anketama ! To vise o govori o onima koji ga podrzavaju nego o njemu. On je samo glasnogovornik onih koji ga podrzavaju. Prica javno ono sto oni misle

Brano
Gost
Brano

Što ovaj ne ide na Kosovo,nego živi sa metiljavcima.Dokle ovaj narod da trpi svakodnevna vrijeđanja ovog lika

...
Gost
...

Ostavi, pope Crnogorce na miru!

Duklja
Gost
Duklja

Izdajnice odgovaraces na stupu srama
Istorije

Mirko
Gost
Mirko

Ovog političara treba kazniti zboh izazivanja nacionalne mržnje i zabraniti mu da se predstavlja kao sveštenik jer siguran sam da nije ni hrišćanin ni vjernik.

patriot
Gost
patriot

Bravo za komentar.

Roki
Gost
Roki

Istini za volju, on to nikada nije ni tvrdio. Amfi je dosljedno pravoslavac Srbin. To je drugo.

CGcg
Gost
CGcg

metiljav si ti, tvoja organizacija i svi redom političari u CG iz pozicije i opozicije. Čast izuzecima tj. jednom mikro broju od svih njih

Horacio
Gost
Horacio

U obavezi je da se moli za one koji su na vlasti!

Oprem dobro
Gost
Oprem dobro

Tačno, u obavezi je da se moli za one na vlasti, ali koji su miropomazani i vjerujući.

Rajko
Gost
Rajko

A njegovi su mironamazani. Svim bojama. I mastima.

Ne bih rekao
Gost
Ne bih rekao

Ne piše tako u Svetom pismu, ako nije što novo dodato.

Oprem dobro
Gost
Oprem dobro

Ako prisustvuješ Svetoj Liturgiji čučeš Molitvu za Bogobojažljive Careve i Blagovjerne Carice. Da li je naša vlast takva?

Opozicionar
Gost
Opozicionar

Ako ima satane, to je ……

Simo
Gost
Simo

Tako je, kad tebi dozvoljavaju da radis sta ti je volja, taman su takvi.

metadon
Gost
metadon

evo ga ovaj opet,guru sa neizmjernim povjerenjem DPSovaca

ddk
Gost
ddk

da ce pocinut ovaj covjek

Rekc
Gost
Rekc

Da nije bilo 1918 nikad ga ti ne bi ponjavio u CG.

Milorad
Gost
Milorad

Prvi put da se složim sa ovim cupavcem tačno je reka da su metiljavi kad nijesu u stanju jednog popa smirit da ne kune i ne vrijedja gradjane CG.

Oprem dobro
Gost
Oprem dobro

Boli istina

Cocorayco
Gost
Cocorayco

Ziv je Amfy. Zainat da znas i ti oko tebe Crnigorac jesam a Srbin nijesam. Kao sto nijesi ni ti no sebe ubjedjujes da jesi. Ti si samo Crnogorac koji je postao cetnik. Kad ne bi bio cetnik ne bi bio ni Srbin.

Oprem dobro
Gost
Oprem dobro

Što ti smeta ako se neko nacionalno izjašnjava kao Srbin? Pa tako su se svi izjašnjavali do 1918, a to što ti nećeš da budeš nacionalno isto što i tvoj đed ili prađed je tvoje pravo.

Realno
Gost
Realno

Bas me zabolje i za Kosovce i za tebe.

Stara Podgorica
Gost
Stara Podgorica

Javio se prvi biznismen Crne Gore. Dobro imaš kad od zgrada i izdavanja poslovnih prostora.

Anonimus
Gost
Anonimus

Šta ima ovaj neprijatni čičica protiv mene?

Sigurica
Gost
Sigurica

Sve se može izliječiti… no je muka kad je neko sklon samoubistvu… a većina ga uporno od toga odmiče… e to je blest koju treba liječiti…Nije dobro urađena „ ISTORIJA” bolesti.

Crnogorka
Gost
Crnogorka

Poceo ovaj predizbornu kampanju.

Vase ime
Gost
Vase ime

Zamisli da si sljedbenik ove ideologije, i ovoga covjeka..Hvala Allahu na islamu!

gavran
Gost
gavran

Bravo prijatelju, svaka ti cast!

Oprem dobro
Gost
Oprem dobro

Kao pripadnika islamske vjeroispovjesti imaš puno poštovanje, ali mislim da nije pristojno da komentarišeš velikodostojnika druge vjere

Cocorayco
Gost
Cocorayco

Koja je Ristova vjera? I koji je Ristov bog?

Oprem dobro
Gost
Oprem dobro

Bog se piše sa početnim velikim slovo. Ako si vjerujući znaš kojoj crkvi pripada Mitropolit Amfilohije i u kog Boga vjeruje. Ako si ateista ili druge vjere, ne moraš da znaš, vjerovatno te to i ne interesuje.

Gramat
Gost
Gramat

U vezi pisanja imenice bog, piše se velikim kada je u pitanju jednobožački bog, a kada je u pitanju višebožački, ili uzrečica, piše se malim. U ovom slučaju, u pravu ste, ide veliko.

Arif
Gost
Arif

valjda nisi toliko naivan da misliš da je ovo stvarno napisao musliman.

Sveto M iz BG
Gost
Sveto M iz BG

Samo nemoj da se aktiviraš Allahov sljedbeniče… Zbog lakovjernika ..ili vjernika ka što ste vi ,mi normalni ljudi ne možemo normalno živjeti od vaših bogova.. Aj ne dipr života ti..

Ćotek
Gost
Ćotek

Pope u svaku li liturdjiju vlast moraš oprat! Dajte više, širite ljubav ❤️

Darko
Gost
Darko

O dobro jutro gospodine Nostrdsmus !!!!
E bas si ti pozvan !! Ili ti o sebi pricas Pola crne gore te ocima nemogu vidjeti i ti ces nekom da pricas ,,, siotono

Kralj Nikola I
Gost
Kralj Nikola I

Pola Crna Gore? 90% pravoslavnih podržava Mitropolita.

Juda
Gost
Juda

Muči, avetinjo, isti si ko ovaj bradati

Alal vjera
Gost
Alal vjera

I on je bradat i ovo mu je jedno od zaduženja. Ali se junački drži!

Oprem dobro
Gost
Oprem dobro

Predstojeće Vaskršnje liturgije i broj ljudi koji će im prisustvovati, je pravi pokazatelj povjerenja pravoslavnog naroda u svoju Mitropoliju i svog Mitropolita. Ipak je SPC institucija u koju crnogorski građani imaju najviše povjerenja.

Ve$a
Gost
Ve$a

Daleko bilo… Samo nas spasi Boze od ovoga!

rade28
Gost
rade28

Bog ti pomogao VLADIKO CRNOGORSKI

Danko
Gost
Danko

E pa jeli crnogorski ili je srpski!? Da ocete vise rec sto ste jadi ve znali kakvi ste!!!

Apple
Gost
Apple

Naš, uglavnom.

brko mali
Gost
brko mali

eto vi ga kad je vas, nas CRNOGORSKI sigurno nije, pa ajte zajedno, ruku pod ruku put Brodareva

Oprem dobro
Gost
Oprem dobro

@brko mali: zašto bi Mitropolit Amfilohije išao put Brodareva?

brko mali
Gost
brko mali

zato sto je najaktivniji clan srpske radikalne stranke, najveci neprijatelj mira I normalnog zivota u CG I vjeciti protivnik zemlje u kojoj zivi. Njemu I njemu slicnima treba skratit muke I uklonit ih iz zemlje koja im toliko smeta, a namo koji je volimo I srecni smo sto ovdje zivimo da ih vise ne gledamo I slusamo, ukljucujuci I tebe… Više »

Oprem dobro
Gost
Oprem dobro

Nije mi jasno zašto ti smeta kada te neko podsjeti kakva je bila nekadašnja Crna Gora. Niko te ne sili, niti primorava da to poštuješ. Neki su mislili da istorija počinje 1916., neki 1918., neki 1941., tako i ti možeš da računaš početak istorije od
2006., niko ti to ne može zabraniti.

Duklja
Gost
Duklja

Odlazite vise iz C.G. spc

Cikotić
Gost
Cikotić

U načelu se ne slažemo, Opreme, ali ovo ste u pravu. Treba poznavati istoriju, da je ne bismo ponovili, bar ne onaj loši dio.

Oprem dobro
Gost
Oprem dobro

@Cikotić: Slažem se sa tobom, treba piznavati istoriju i truditi se da se ne ponovi lošiji dio. Vjerovatno ne gledamo istim očima šta je lošiji dio, ali ne treba ni svi da mislimo isto, jer jedan period jednoumlja nije se baš najljepše završio.

Pop
Gost
Pop

Jer ga tamo srce i duša vuče, tamo daleko, tamo ….

Podgorica
Gost
Podgorica

Kad je ovakvi niciji je

Darko
Gost
Darko

Nikad moj !!! Vladika Arkan nije nikad bio Crnogorski !!!

Oprem dobro
Gost
Oprem dobro

@Darko: Vjerovatno ti smatraš da je gospodin Mihailo koji je anatemisan tvoj “Mitropolit” .

brko mali
Gost
brko mali

sto, da risto nije bolji od njega? Bar nije pozivao na rat I krvoprolice I kleo svoj narod.

Oprem dobro
Gost
Oprem dobro

Pošto spominješ kletve, vjerovatno si čitao testament Svetog Petra Cetinjskog u kojem piše i sledeće: Ako bi se koji od vas Crnogoraca i Brđana našao da pomisli odstupiti od pokroviteljstva ibnada u jedinorodnu i jedinovjernu Rusiju, da Bog da te od njega živo meso odpadalo i svako dobro vremenito i vječno odstupilo.

brko mali
Gost
brko mali

ako mislis da uporedjujs Svetop Petra I rista radovica nemamo o cemu da pricamo

Oprem dobro
Gost
Oprem dobro

Valjalo bi da pročitaš Poslanice Svetog Petra Cetinjskog.

z d
Gost
z d

Nije Crnogorski vladika nego Srbijanski.

Pecicanin
Gost
Pecicanin

Ovo je prije izrod crnogorski a vladike su bile ponos Crne Gore.

Oprem dobro
Gost
Oprem dobro

@pecinanin: Mitropolit Amfilohije čuva obraz Crne Gore.

brko mali
Gost
brko mali

ironicno, on pokusava da sacuva srpski obraz, genocidne vjestacke nacije koja nista svoje nema nego krade od ostalih zemalja. Ima ko crnogorcima da cuva obraz, ne mora se risto za to sjekirat

Oprem dobro
Gost
Oprem dobro

On čuva obraz Crne Gore, čija je narodna himna bila “Onamo, namo”, one Crne Gore čije je najveće odlikovanje bila Obilića medalja, one Crne Gore koja je krstu služila, a Milošem živjela. Sad je došao Montenegro, pa se sve to zaboravilo, pa se priznava za državu “Kosovo”, pa se glasa da su Pećka Patrijaršija i Dečani kulturno nasleđe albanskog naroda,… Više »

Ne više
Gost
Ne više

Sve je bilo slatko i romantično, i još bi zadugo bilo slatko i romantično, oslobađali bismo Prizren kroz muziku i kroz pjesmu, da ’18. srpski kralj i vojska nijesu učinili što su učinili, izdali i zajedničko srpstvo, i đeda, i prijatelja, i tetke i stričeve. Otada smo se opametili, i što bi rekli moji, ,,odalečili”, i prenosimo dalje, da se… Više »

Oprem dobro
Gost
Oprem dobro

Pozdravljam tvoj stav. Veliko poštovanje za priznanje da smo do 1918. nacionalno bili Srbi. Neki su to ostali i dalje, neki ne, legitimno pravo i jednih i drugih.

Mitar
Gost
Mitar

Nije on CRNOGORSKI vladika, on je izrod srbijanski.

Primjer
Gost
Primjer

To je ružno. Doduše, i on svašta priča za nas, ali ne moramo i mi biti nepristojni.

gagi
Gost
gagi

A tebe rade 28 nece pomoci sa tom pamecu.

Send this to a friend