Bez Kosova i Kosovaca Crna Gora postaje metiljava, ne Crna Gora, nego njena vlast je postala metiljava, ali daće Bog, pa će i ona da se popravi, rekao je mitropolit Amfilohije, nakon Svete liturgije, koju je sa sveštenstvom služio na praznik Cvijeti, na temeljima ranohrišćanske crkve u Manastiru Zlatica.
Amfilohije je naglasio da je Crkva stradala kroz vjekove, a naročito u dvadesetom vijeku.
“Danas više strada nego ikada u toku dvije hiljade godina. Nekad hrišćanski narodi sve manje su hrišćanski narodi. Sve više postaju idoloslužitelji, idolopoklonici. Klanjaju se sebi i svojim lažnim idejama i ideologijama. Taj otrov, evo, polako dolazi i prema nama. Ali, moćna je Božja sila, moćna je Božja svetinja, nerazoriva je svetinja Božja i neuništivo je ime Božje“, kazao je Mitropolit.
On je čestitao slavu sabranoj djeci i svoj djeci svijeta, a posebno je pozdravio djecu s Kosova i Metohije.
Amfilohije je istakao da je ovdje i rodno mjesto Olivera Ivanovića koga su, kako je rekao, bezbožnici nedavno ubili, ubivši sebe, a ne njega.
“Ovdje su njegovi preci koji su bili čuvari ove svetinje. Nadamo se da ćemo ovaj konak konačno završiti, ali ovi naši montenegrini, to nijesu više Crnogorci, a čim nijesu Crnogorci, nijesu ni Srbi, nijesu ni pravoslavni, oni nam ne daju. Tačnije, nijesu nam davali, ali je sada došlo do dozvole da se nastavi ovaj konak. Ova svetinja se nezadrživo obnavlja. Ona je temelj svih naših svetinja”, istakao je u besjedi mitropolit Amfilohije.
A.G.



Zna se ko je metiljav i ko su metiljavci!. Pazi pope svoj posao okani se vise politike!
Da je vjecna!
Milo=ateista
Srpska se truba s’ Kosova cuje.
Bez rista nema događaja u crnoj gori u sve se
mesa.
Sto su zabalavile udruzene dukljansko-komunisticke fukare.Nemoj ko vlast i gospodara da vam napada.Amebe Milove
Što stalno prenosite što je rekao pop tuđe crkve , da mi vratimo svoje svetinje pa neka oni zbore što hoće !
Sramotno je da se u sred Crne Gore na našim svetinjama vijore tuđe zastave , to niđe na svijet nema , ali neće zadugo !
Sta te briga za pretke, ne razmisljaj ti o tome daleko kad te tvoja braca Crnogorci koje ti ocigledno mrzis iz dna duse ne podnose.
TOOO SRBINE CRNOGORCI NA APARATIMA!!
Da li sam dobro pročitao da je rekao da tamo neko drugi služi materijalnim bogovima?! Stvarno ne mogu da vjerujem!
Stradau, jadna, stradau, šta bi tek vozili i kakva bogatstva imali, da ne stradauuuuu….
Crnogorci nijesu Srbi. Prti!
Ovakav kakav je i sa pricama koje prica ipak ima 62 % podrsku u anketama ! To vise o govori o onima koji ga podrzavaju nego o njemu. On je samo glasnogovornik onih koji ga podrzavaju. Prica javno ono sto oni misle
Što ovaj ne ide na Kosovo,nego živi sa metiljavcima.Dokle ovaj narod da trpi svakodnevna vrijeđanja ovog lika
Ostavi, pope Crnogorce na miru!
Izdajnice odgovaraces na stupu srama
Istorije
Ovog političara treba kazniti zboh izazivanja nacionalne mržnje i zabraniti mu da se predstavlja kao sveštenik jer siguran sam da nije ni hrišćanin ni vjernik.
Bravo za komentar.
Istini za volju, on to nikada nije ni tvrdio. Amfi je dosljedno pravoslavac Srbin. To je drugo.
metiljav si ti, tvoja organizacija i svi redom političari u CG iz pozicije i opozicije. Čast izuzecima tj. jednom mikro broju od svih njih
U obavezi je da se moli za one koji su na vlasti!
Tačno, u obavezi je da se moli za one na vlasti, ali koji su miropomazani i vjerujući.
A njegovi su mironamazani. Svim bojama. I mastima.
Ne piše tako u Svetom pismu, ako nije što novo dodato.
Ako prisustvuješ Svetoj Liturgiji čučeš Molitvu za Bogobojažljive Careve i Blagovjerne Carice. Da li je naša vlast takva?
Ako ima satane, to je ……
Tako je, kad tebi dozvoljavaju da radis sta ti je volja, taman su takvi.
evo ga ovaj opet,guru sa neizmjernim povjerenjem DPSovaca
da ce pocinut ovaj covjek
Da nije bilo 1918 nikad ga ti ne bi ponjavio u CG.
Prvi put da se složim sa ovim cupavcem tačno je reka da su metiljavi kad nijesu u stanju jednog popa smirit da ne kune i ne vrijedja gradjane CG.
Boli istina
Ziv je Amfy. Zainat da znas i ti oko tebe Crnigorac jesam a Srbin nijesam. Kao sto nijesi ni ti no sebe ubjedjujes da jesi. Ti si samo Crnogorac koji je postao cetnik. Kad ne bi bio cetnik ne bi bio ni Srbin.
Što ti smeta ako se neko nacionalno izjašnjava kao Srbin? Pa tako su se svi izjašnjavali do 1918, a to što ti nećeš da budeš nacionalno isto što i tvoj đed ili prađed je tvoje pravo.
Bas me zabolje i za Kosovce i za tebe.
Javio se prvi biznismen Crne Gore. Dobro imaš kad od zgrada i izdavanja poslovnih prostora.
Šta ima ovaj neprijatni čičica protiv mene?
Sve se može izliječiti… no je muka kad je neko sklon samoubistvu… a većina ga uporno od toga odmiče… e to je blest koju treba liječiti…Nije dobro urađena „ ISTORIJA” bolesti.
Poceo ovaj predizbornu kampanju.
Zamisli da si sljedbenik ove ideologije, i ovoga covjeka..Hvala Allahu na islamu!
Bravo prijatelju, svaka ti cast!
Kao pripadnika islamske vjeroispovjesti imaš puno poštovanje, ali mislim da nije pristojno da komentarišeš velikodostojnika druge vjere
Koja je Ristova vjera? I koji je Ristov bog?
Bog se piše sa početnim velikim slovo. Ako si vjerujući znaš kojoj crkvi pripada Mitropolit Amfilohije i u kog Boga vjeruje. Ako si ateista ili druge vjere, ne moraš da znaš, vjerovatno te to i ne interesuje.
U vezi pisanja imenice bog, piše se velikim kada je u pitanju jednobožački bog, a kada je u pitanju višebožački, ili uzrečica, piše se malim. U ovom slučaju, u pravu ste, ide veliko.
valjda nisi toliko naivan da misliš da je ovo stvarno napisao musliman.
Samo nemoj da se aktiviraš Allahov sljedbeniče… Zbog lakovjernika ..ili vjernika ka što ste vi ,mi normalni ljudi ne možemo normalno živjeti od vaših bogova.. Aj ne dipr života ti..
Pope u svaku li liturdjiju vlast moraš oprat! Dajte više, širite ljubav ❤️
O dobro jutro gospodine Nostrdsmus !!!!
E bas si ti pozvan !! Ili ti o sebi pricas Pola crne gore te ocima nemogu vidjeti i ti ces nekom da pricas ,,, siotono
Pola Crna Gore? 90% pravoslavnih podržava Mitropolita.
Muči, avetinjo, isti si ko ovaj bradati
I on je bradat i ovo mu je jedno od zaduženja. Ali se junački drži!
Predstojeće Vaskršnje liturgije i broj ljudi koji će im prisustvovati, je pravi pokazatelj povjerenja pravoslavnog naroda u svoju Mitropoliju i svog Mitropolita. Ipak je SPC institucija u koju crnogorski građani imaju najviše povjerenja.
Daleko bilo… Samo nas spasi Boze od ovoga!
Bog ti pomogao VLADIKO CRNOGORSKI
E pa jeli crnogorski ili je srpski!? Da ocete vise rec sto ste jadi ve znali kakvi ste!!!
Naš, uglavnom.
eto vi ga kad je vas, nas CRNOGORSKI sigurno nije, pa ajte zajedno, ruku pod ruku put Brodareva
@brko mali: zašto bi Mitropolit Amfilohije išao put Brodareva?
zato sto je najaktivniji clan srpske radikalne stranke, najveci neprijatelj mira I normalnog zivota u CG I vjeciti protivnik zemlje u kojoj zivi. Njemu I njemu slicnima treba skratit muke I uklonit ih iz zemlje koja im toliko smeta, a namo koji je volimo I srecni smo sto ovdje zivimo da ih vise ne gledamo I slusamo, ukljucujuci I tebe… Više »
Nije mi jasno zašto ti smeta kada te neko podsjeti kakva je bila nekadašnja Crna Gora. Niko te ne sili, niti primorava da to poštuješ. Neki su mislili da istorija počinje 1916., neki 1918., neki 1941., tako i ti možeš da računaš početak istorije od
2006., niko ti to ne može zabraniti.
Odlazite vise iz C.G. spc
U načelu se ne slažemo, Opreme, ali ovo ste u pravu. Treba poznavati istoriju, da je ne bismo ponovili, bar ne onaj loši dio.
@Cikotić: Slažem se sa tobom, treba piznavati istoriju i truditi se da se ne ponovi lošiji dio. Vjerovatno ne gledamo istim očima šta je lošiji dio, ali ne treba ni svi da mislimo isto, jer jedan period jednoumlja nije se baš najljepše završio.
Jer ga tamo srce i duša vuče, tamo daleko, tamo ….
Kad je ovakvi niciji je
Nikad moj !!! Vladika Arkan nije nikad bio Crnogorski !!!
@Darko: Vjerovatno ti smatraš da je gospodin Mihailo koji je anatemisan tvoj “Mitropolit” .
sto, da risto nije bolji od njega? Bar nije pozivao na rat I krvoprolice I kleo svoj narod.
Pošto spominješ kletve, vjerovatno si čitao testament Svetog Petra Cetinjskog u kojem piše i sledeće: Ako bi se koji od vas Crnogoraca i Brđana našao da pomisli odstupiti od pokroviteljstva ibnada u jedinorodnu i jedinovjernu Rusiju, da Bog da te od njega živo meso odpadalo i svako dobro vremenito i vječno odstupilo.
ako mislis da uporedjujs Svetop Petra I rista radovica nemamo o cemu da pricamo
Valjalo bi da pročitaš Poslanice Svetog Petra Cetinjskog.
Nije Crnogorski vladika nego Srbijanski.
Ovo je prije izrod crnogorski a vladike su bile ponos Crne Gore.
@pecinanin: Mitropolit Amfilohije čuva obraz Crne Gore.
ironicno, on pokusava da sacuva srpski obraz, genocidne vjestacke nacije koja nista svoje nema nego krade od ostalih zemalja. Ima ko crnogorcima da cuva obraz, ne mora se risto za to sjekirat
On čuva obraz Crne Gore, čija je narodna himna bila “Onamo, namo”, one Crne Gore čije je najveće odlikovanje bila Obilića medalja, one Crne Gore koja je krstu služila, a Milošem živjela. Sad je došao Montenegro, pa se sve to zaboravilo, pa se priznava za državu “Kosovo”, pa se glasa da su Pećka Patrijaršija i Dečani kulturno nasleđe albanskog naroda,… Više »
Sve je bilo slatko i romantično, i još bi zadugo bilo slatko i romantično, oslobađali bismo Prizren kroz muziku i kroz pjesmu, da ’18. srpski kralj i vojska nijesu učinili što su učinili, izdali i zajedničko srpstvo, i đeda, i prijatelja, i tetke i stričeve. Otada smo se opametili, i što bi rekli moji, ,,odalečili”, i prenosimo dalje, da se… Više »
Pozdravljam tvoj stav. Veliko poštovanje za priznanje da smo do 1918. nacionalno bili Srbi. Neki su to ostali i dalje, neki ne, legitimno pravo i jednih i drugih.
Nije on CRNOGORSKI vladika, on je izrod srbijanski.
To je ružno. Doduše, i on svašta priča za nas, ali ne moramo i mi biti nepristojni.
A tebe rade 28 nece pomoci sa tom pamecu.