Tihi i nenametljivi ljudi pored kojih gotovo svakodnevno prolazimo uglavnom su oni koji nas najprijatnije iznenade. Svoje veliko srce pokazao je juče prema jednom ranjenom biću Jovica Stanković, zaposleni u barskom Skloništu za napuštene životinje…

U centru Bara danima je, naime, ispred jedne stambene zgrade boravio vlasnički pas, ispostaviće se sa ogromnim ranama dužinom cijelog vrata i potiljka.
Kako priča Danijela Pekić, stanarka koja je kontaktirala barski azil i tražila pomoć, pas je u nekoliko navrata dolazio u ulaz i na njen sprat.
“Ali, osim moje divne komšinice koja bi mu donosila vode, empatija je potpuno izostala. U šali su komšije govorile da dolazi kod mene i da se ja postaram za njega. Na kraju svega, pretpostavljam da bi ovo i moglo biti istina i da je dolazio u pomoć. Kad smo se sreli konačno, vidjela sam ogromnu ranu dužinom cijelog vrata i potiljka. Bio je u velikim bolovima. Vidjela sam prelijepog psa, divne dlake i divnih očiju”, kaže Pekić, koja je nakon što je shvatila da je pas ranjen odmah kontaktirala barski azil.


“Na moj poziv Komunalna policija i azil su odgovorili odmah”, ističe Pekić i dodaje da je impresionirana odnosom direktora Lovstva doo Marka Brnjade i veterinarskog tehničara Petra Žižovića i beskrajno zahvalna na brzini njihove reakcije.

“Bili su za pet minuta na licu mjesta, ali, posebno sam raznježena Jovicinim pristupom, punim ljubavi i toplote prema ranjenom biću. Hvala puno, Jovice, tihi heroju grada, pas i ja smo ti zahvalni”, zaključuje stanarka.
Prema riječima veterinarskog tehničara Petra Žižovića, ogrlica se psu urezala 3 cm u vrat, a oporavak će biti dugotrajniji.
Pas je bio čipovan.



Samo treba doci na Kucka Korita i pogledati koliko pasa i to lovackih ima napusteni..i tako docekaju zimu na -15…-20 stepeni .Jadi tuga od ostavljenih zivotinja .Stoka od ljudi i neljudi
Pronaci vlasnika i kazniti ga zestoko.
Poslati u zatvor neodgovornog vlasnika I novcano ga jazniti za zlostavljanje.Bilo koji da je razlog,taj shot je isto mogao da pozove da mu se pomogne.Zelim kuci sve najbolje.
ah, svako može da drži životinje a kako
Kakav smo narod postali, sami dokaz su sve napustene zivotinje! Jedno veliko razocarenje. Imam psa, taj ga zivi kao grof. Ne znam sta bi trebalo da se desi da ga povrijedim,a kamoli da ga izbacim i prepustim ulici. Pi! Debele kazne za ovakve “vlasnike”
Volonteri ne mogu stici da spasu i udome sve napustene vlasnicke pse koji zavrse na ulici. Svaka cast ovim ljudima, mi isto radimo u PG.. Vlasnici se ne kaznjavaju, rasnih pasa napustenih sve vise na ulicama. Mora poceti sa kaznama, do tada se problem nece rijesiti
Veliko hvala dobrom covijeku na ovakvom divnom gestu.
Vlasnika kazniti makar 1000 e da i njega dobro zaboli
Imam pse.
Oni su moja porodica ,moji zastitnici moji heroji. Za napustanje pasa bih uveo najstrozije kazne.
Drustvo se može lako prepoznati kakav je odnos prema zivotinjama. Mi smo na samom dnu.
Ovaj pas je mucen..vjerovatno ga je neko bio objesio ..mucio..u ovom slucaju treba odmah djelovati…
Svaka cast zeno! Sve ti od srca zelim najbolje.!!!!
Da li ce se kaznit sto taj vlasnik????