Vlada je na današnoj sjednici utvrdila Nacrt Urbanističkog projekta za kompleks pravoslavnog Sabornog hrama u Budvi, s Programom održavanja Javne rasprave, u trajanju od 15 radnih dana.
“Kako je u diskusiji naglašeno, planski osnov za izradu UP „Kompleks pravoslavnog Sabornog hrama” dat je u Detaljnom urbanističkom planu „Podkošljun“, kojim je definisana obavezna izrada urbanističkog projekta za kompleks pravoslavnog Sabornog hrama, koji je planiran je u bloku 18, kao i za proširenje groblja, koje je planirano u bloku 29. Ambijentalna i funkcionalna povezanost, te urbanistička dispozicija, upućuju na neophodnost planskog sagledavanja blokova 18 i 29 kao jedinstvene cjeline od oko 3.30 ha”, navodi Vlada.
Tim povodom, zaduženo je Ministarstvo prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine da organizuje javnu raspravu i da nakon toga, pripremi i Vladi dostavi Predlog Urbanističkog projekta, sa Izvještajem o sprovedenoj javnoj raspravi.




Kako rece Vkadika Grigorije, Bolje je da gradimo porodilista nego crkve.
Da li ljudi koji komentarišu znaju što pišu?? Hram SPC će se graditi od novca vjernika-donatora i nema veze sa državom! Što je onda to nekome sporno. Umjesto što kukamo i stalno cjepidlačimo zašto npr , svi mi ,koji smo vjernici CPC, ne izgradimo naš hram na Cetinju . Ako želimo da nas poštuju i cijene , moramo pokazati da… Više »
Milice ljudi koji komentarisu nisu blesavi i imaju valjane razloge. Nije tajna da se ogromna sredstva slivaju od vjernika i donatora. Neka se gradi hram, nije sporno ali nesto od sredstava bi moglo da se da u humanitarne svrhe i za pomoc kojima je najpotrebnija. Sumnjam da bi se neko protivio a ne da skupljamo pomoc SMS porukama. Ako si… Više »
MilicaCT da te podsjetim za Saborni hram u PG Država Crna Gora je dala nekoliko miliona eura pod ‘”komandom”DPS tadašnjeg.
Država neda plac za izgradnju CPC ,trebalo je biti u Podgorici pa je vlada brže bolje poništila odluku PG skupštine .Toliko o ravnopravnosti vjerskih zajednica.
postajemo nazadni, super
Ovaj narod komentarise ka da drzava gradi hram. Hram se gradi od novca MCP SPC. Oni su de facto privatni investitori. Eto nam je DPS 33 godine bio na vlast pa niti jednu skolu napravili nisu.
Pođite svi što ovdje komentarišete na javnu raspravu i rečite: Nećemo svetosavski operacioni centar, hoćemo gradsku bolnicu!
Jedno drugo ne potire…al’ vas to i ne interesuje. Vama je važno samo biti protiv. I to je u redu, samo treba dati iskreno obrazlozenje a ne ” važnije je imati bolnicu no crkvu”.
Neće Crkva platiti bolnicu, to rade država
A kao će se zvati.
TO nam je nasusno potrebno!
Napravite ga na mogren plazi da se mogu popovi kupat,iz hrama direktno u more
Sistematski se radi na zaglupljivanju naroda
Svetosavski paganizam vlada Crnom Gorom.
Sektasi!!!!!!!!!
Pa kome trebaju skole , bolnice, vrtici , dobrotvorne ustanove…? Mi se vracamo u srednji vijek !
Zasto ce nam? Malo ih ima? Koji teror crkveni vlada.
Budva da ja znsm nema Hram, a i kakvo je pitanje što će Pravodlsvnoj zemlji Crkva, Hram
Tivat,ja bih tebe poslao kod Pahomija,u manastir Prohor Pčinjski,na reglažu..da vidiš što je “sveta tajna” crkve Srbije.
I ja te tebe u “Petnjicu” da već nisi tamo
Ne bi mogao da śediš neđelju dana,Tivat..neka “religiozna” iskustva su bolna.. 😁
Čuo sam, ali Pravoslavaci to ne rade, pitaj, to je jedna od razlika
Okupirani smo,prijatelju.Crkvu Srbije posmatraj kao stranu okupacionu silu i nema čuđenja.
Opusti se i uživaj
Od crkve se ne živi .
Prijeko je potreban bas🤢🤮
Samo nam to nedostaje! Požurite da što prije bude gotov.
Crnogorska Mitropolija gradi u Crnoj Gori, dokle više to. Treba da izgleda da gradi u Americi vjerovato, a ti iz Amerike valjda oni treba kod nas da grade.Tako ispada, čitajući pojedine nepismene komentare .
Kao da u Istanbulu podižu Hram, tako se čude komšije
Izmišljenog imena ,Mitropolija Crnogorsko -primorska.Nikada se tako nije zvala.Cetinjska ili Crnogorska,a i tada je imala jurisdikciju nad primorjem.Kada su je Srbi zauzeli od tada i ovo imeć
E neznalice sjedi dolje 1 iz istorije
Svako ime je izmisljeno. Nekad. A kako ce se ko zvati odlucuje taj sam. Evo Laban je izmisljeno ime. Ali ti ga koristis. A sutra mozes biti Jovo. I dalje si isti bas kao i crkva vec 800 godina pod raznim imenima od Zetske Arhiepiskopije Sv.Save pa do danas
Nije to crnogogorska mitropolija nego okupatorska serBska sekta! Vidi se ko je odje nepismen!!!
Sve pohvale, i treba, Bar zaslužuje da ima Hram. Vjernici će da izdvoje sretstva za svoj Hram u svom gradu, koji će biti sagradjen u skladu sa planskom dokumentacijom. Ako je u skladu sa zakonom, što ima drugima da smeta. Navodno ste ranije bunili za one druge Crkve samo, i isključivo zbog toga jer nisu poštovali zakone CG. Jer rade… Više »
Sad kad ste sve crnogorske crkve ponijeli sad će te po zakonu . Pošteno, nema što .
Ždcs su Crkve Crkvene i do sad bile, sve po zakonu. Preko 40 postupaka se vodili pred CG sudovima i sve ih izgubili. Zbog toga se i krenuli bili da mjenjate Zakon. Što mjenjate zakon ako imate dokaz da su nešto oteli, okupirali, kako to ne utvrdiste pred vašim sudovima
Imali smo prevarantsku vlast DPS a sa pravosuđem u kome ni tužioci ni sudije nijesu imali glavnu riječ no tajne službe za račun stranih vlada i država.Fala bogu da DPS izdaja ide ad akta.Crnogorci moraju konačno zaustavit zapišavanje svoje zemlje od strane sekte i službi.
Gdje su i ponjeli reci nam mi to neznamo
A napravite prvo bolnicu da nam neko ostane da ide u hramove
Sto ce ti ta provokacija
Nije provokacija no je u pravu čovjek.Reci mi kad si toliko pametan koliko ljudi se rodilo u Budvi?
Ja ću ti reći 0 (nula).Nemaju bolnicu a imaju da daju po po miliona za pevaljke raznorazne svake godine a kad neko slomi nogu trk na Cetinje ili u Pg.
Brani li ko tebi da pravis bolnicu. Bolesnima bolnica, vjernicima hram
Crkva po crkva,hram po hram. A vi crnogorci,kako ide
Zabraniti !!!
Tebe ce pitati
Prosetajte vikend kroz budvu ..spava prljava setaliste gradiliste kad padne kisa potop…ni skola ni bolnice …tuga a crkva je vazna
Malo je jedan hram,napravite stotinu da mogu svi Budvani da se usele a kuće i stanove da izdaju.Hramovi će vas spasit 18vijek pih
Jel ti mislis da se grade za spas?
Ja mislim da je bolje graditi bolje ljude nego prazne manastire, jer nije svetao objekat već je svetao Bog
Ima li vlada pametnijeg posla i vaznijih ulaganja.Dokle ce se placati crkvi druge drzave za usluge koje je uradila ,,oslobodiocima u avgustu 2020.
Za sve ti je neko drugi kriv dokle vise okani se corava posla
ne ulaze vlada nego crkva i donatori(ktitori)
Djukanovici su vam ktitori hrama u Podgoricu …patriJote sto bjezite od te cinjenice?
dileri narko..kazi
Stop sekti!
Oce li konak biti soliter, jer se vise ni jedna crkva ne vidi vise od nelegalne gradnje spavaonica koje izdajete “vjernom narodu” ne placajuci centa poreza.
brawo
ovo nema veze sa crnogorskom arhitekturom, ove plave kupole možete viđeti samo u grčkoj
Nema to veze sa arhitekturom generalno.
Koja CG arhitekture, koja
Glup narod glupi roditelji a djeca nepismena i zato smo najgori u takmicenja a vi slusajte turbo folk i popove
Hram..lezaljke..pedaline…hram..lezaljke.. pedaline…pa onda rostilj…leskovacki..e blago vi u pamet!!!!
Čudi me ležaljki da ležaljki ina na przmojte
SKY is the limit.
A ko je u SkY sa Škaljarcima kupovao oružje za pobunu?Ako je da bi se odbranio na Belvederu preko policajca Kneževića bio na vezi sa svom mafijom CG,i svi mi to čuli?Treba li reći ili je jasno?Da ostale prepiske ne pominjem,a kompletna vlast,sem PES je tamo
Ima posla ko oce da radi.
Umjesto da se grade bolnice,škole važnije je pravit ove skalamerije stranoj crkvi srbije.
Bolnice gradi ministarstvo zdravlja a škole min prosvjete, tako je u svakoj zemlji pa i kod nas
Za ove tri godine su im je kroz donacije I onu gimnaziju dali najmanje 2 miliona.Sad se postavlja pitanje,što su nekome ko je odvojen od države dali milion za gimnaziju,a onu školu u Maslinama nisu ni počeli?
Aaa znaci na tu bolnicu ste mislili , dobro barem znamo dje se koncentrise nepismeni dio grada.
Ja se prepadoh da graditi skolu, vrtić ili bolnicu a zapravo u hramu će sve to imat kad ih utješe riječi premudrih sveštenika. 3u1
Napravili su jedni školi u Pg pa ste ih nspali
Pa da nam se đeca zaglupljuju.
De su skole vrtici bolnice toliko o oslobodiocima i njihovim kapacitetima
Spaicu ovo je pranje novca , odakle im milioni,sta je ovo, mene pitaju za 100 eur kada prebacujem
Znaci jos jedan bankomat za Popove srbijanske crkve
Budva moze slobodno da se preimenuje u Trebinje ili Zubin potok!!!
Bila je uvjek Budva Pravoslavna, i biće
To nije tačno i to će ti reći svaki Budvanin, pogotovo za Stari grad.
Bravo litijaši. Nemojte slučajno podić kakvu školu,vrtić ili nedaj bože kakvu zdrastvenu ustanovu !
Podigli su škkolu u Pg, pa ste skočili bi
Misliš,država im je dala milion eura naših ,bez ikakve logike,jer to nije njen posao,a javne škole ne finansiraju.
Škole i bolnice se raspadaju a gradite velelepne crkvetine u 21. vijeku, zastiđe čovječanstva.
Porusiti hotele i sagraditi sto vise hramova🤣. Obozavam crnogorski narod.🙂
Vjera naša, vjera davna, naša vjera pravoslavna.
Ne dipr tako ti toga boga vašeg!!!
Hahahhahahaha.Ako ćemo o davnoj,onda je katolička,bar mi iz centralnog i južnog dijela.
Bas to fali Budvi
Zavod za zaposljavanje hahahah
Skole pretrpane a djacki prevoz da ne pominjem ,djeca svaki dan izvise cekajuci autobus kojeg dan ima a tri dana ga nema pa se roditelji snalaze .BRUKA !!!
Nema bolnice!Pola doktora sa kupljenim diplomama a vecina ih radi u marketima drugu smjenu 😂😂😂
Ovo je samo ćeranje inata SPC sekte sa svim onim drugim pravoslavcima ,koji žive u CRNOJ GORI, a koji ne pripadaju ovoj stranoj crkvi. A što će vam ovoliko crkava,ni u te što imate,malo vi ko dodi.
Misliš da ovo smeta Rusima u BD, sumnjam
A vidiš, dobro si . Nisam o njima ,nešto razmišlja .
Ova manjina u CG koja je izgubila 30.08 govorila je, što ne gradite svoje. A kada grade, opet im ne odgovara, smeta im Krst u svakom oboliku
Prodali ste vi taj krst odavno pobro!
Misliš da ne otimaju Ostrog,Cetinjski,Bešku,Vranjinu…Pa neka ih vrate,a ovaj Diznilend crvenih,plavih i zlatnih krovova što grade po CG neka ostane njima
To je naj sprešnije,popovi kolo vode propalo se.
Moraju da otplate dug za dobijene izbore 2020 god.
A možda škola neka prvo ekipa,batalite popove malo
Škole gradi Država, A Crkva eto je jednu školu napravila Crkva u PG pa skačete u bunite se. Pravite vi škole, ko vam je branio 30g. Ovo gradi Crkva od priloga gradjsns Crne Gore i gradi od svog novca u Crnoj Gori. Kako kada vam odgovara govorite iznose se pare iz CG, a kada se ulaže i kada novac ostaje… Više »
Ne bih rekla da im je krivi dio od države.
Šta će tolike crkve? Nek daju te priloge da se neko izliječi, skući.
No samo u svoje trbuhe, kičave hramove i skupa auta. Popovi sigurno neće u raj.
Dps i vaših 40 ministarstava je zaduženo za to. Crkvs gradi Crkve, imaju besplatnu grdnu, i plaćaju smještaj ljudima, a i obezbjede smještaj. Ali ne prave o toga reklame
Kad su vec prilozi gradjana mozda bi trebali i gradjani de se pitaju i sta da se ulaze a ne samo popovi dragi Atose.
Gradjani znsju da Crkva neće graditi nipšta bez Crkve. Da li se ko bini, ne. Samižo ono koji mogu Pravoslsvci i malo onog uz Dps
Okle pare, kakve donacije choooche, drzava vam dala milion za 12 ucenika a Vladimir Nazor sa preko 1000 djaka nema zgradu!!!! Imate restorane, , stanove, rentate sve zivo, skrivaju se krimisi kod vas, drzavi CENTA ne sate, samo teazite jos i jos, popovi se voze u kola od po 50,100k. Ljepota koliko ste ugrozeni!!
Sada Dpp priča o zone kako cdm nedostaju škole, što ih niste gradili, ko vam ne branio….
Upravo je problem što je nije SPC napravila,nego država ,nama su uzeli milion eura iz džepa.Tako bi i ja otvorio hotel,ako može.
Država je dala za što, za školu. Daje li novac Država inače za škole, daje, i što sada sa time
bravo, a bolnicu kad bude… nebesko je carstvo makar sigurno…
Bolnice, škole, semafore…radi Država a Crkva se banu Crkvama, da li je to teško shvatiti