Društvo

Gradiće se hram SPC-a u Budvi

FOTO: Vlada Crne Gore

Vlada je na današnoj sjednici utvrdila Nacrt Urbanističkog projekta za kompleks pravoslavnog Sabornog hrama u Budvi, s Programom održavanja Javne rasprave, u trajanju od 15 radnih dana.

“Kako je u diskusiji naglašeno, planski osnov za izradu UP „Kompleks pravoslavnog Sabornog hrama” dat je u Detaljnom urbanističkom planu „Podkošljun“, kojim je definisana obavezna izrada urbanističkog projekta za kompleks pravoslavnog Sabornog hrama, koji je planiran je u bloku 18, kao i za proširenje groblja, koje je planirano u bloku 29. Ambijentalna i funkcionalna povezanost, te urbanistička dispozicija, upućuju na neophodnost planskog sagledavanja blokova 18 i 29 kao jedinstvene cjeline od oko 3.30 ha”, navodi Vlada.

Tim povodom, zaduženo je Ministarstvo prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine da organizuje javnu raspravu i da nakon toga, pripremi i Vladi dostavi Predlog Urbanističkog projekta, sa Izvještajem o sprovedenoj javnoj raspravi.

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
Ja bre
Gost
Ja bre

Kako rece Vkadika Grigorije, Bolje je da gradimo porodilista nego crkve.

Milica CT
Gost
Milica CT

Da li ljudi koji komentarišu znaju što pišu?? Hram SPC će se graditi od novca vjernika-donatora i nema veze sa državom! Što je onda to nekome sporno. Umjesto što kukamo i stalno cjepidlačimo zašto npr , svi mi ,koji smo vjernici CPC, ne izgradimo naš hram na Cetinju . Ako želimo da nas poštuju i cijene , moramo pokazati da… Više »

Don
Gost
Don

Milice ljudi koji komentarisu nisu blesavi i imaju valjane razloge. Nije tajna da se ogromna sredstva slivaju od vjernika i donatora. Neka se gradi hram, nije sporno ali nesto od sredstava bi moglo da se da u humanitarne svrhe i za pomoc kojima je najpotrebnija. Sumnjam da bi se neko protivio a ne da skupljamo pomoc SMS porukama. Ako si… Više »

Cetinje
Gost
Cetinje

MilicaCT da te podsjetim za Saborni hram u PG Država Crna Gora je dala nekoliko miliona eura pod ‘”komandom”DPS tadašnjeg.

CRNOGORKA KOTOR
Gost
CRNOGORKA KOTOR

Država neda plac za izgradnju CPC ,trebalo je biti u Podgorici pa je vlada brže bolje poništila odluku PG skupštine .Toliko o ravnopravnosti vjerskih zajednica.

Naopaki
Gost
Naopaki

postajemo nazadni, super

Cheese
Gost
Cheese

Ovaj narod komentarise ka da drzava gradi hram. Hram se gradi od novca MCP SPC. Oni su de facto privatni investitori. Eto nam je DPS 33 godine bio na vlast pa niti jednu skolu napravili nisu.

aa1
Gost
aa1

Pođite svi što ovdje komentarišete na javnu raspravu i rečite: Nećemo svetosavski operacioni centar, hoćemo gradsku bolnicu!

Gruja
Gost
Gruja

Jedno drugo ne potire…al’ vas to i ne interesuje. Vama je važno samo biti protiv. I to je u redu, samo treba dati iskreno obrazlozenje a ne ” važnije je imati bolnicu no crkvu”.

Stav
Gost
Stav

Neće Crkva platiti bolnicu, to rade država

Ćira
Gost
Ćira

A kao će se zvati.

Ragnar
Gost
Ragnar

TO nam je nasusno potrebno!

Cool
Gost
Cool

Napravite ga na mogren plazi da se mogu popovi kupat,iz hrama direktno u more

Sembegar
Gost
Sembegar

Sistematski se radi na zaglupljivanju naroda

Techno Pop
Gost
Techno Pop

Svetosavski paganizam vlada Crnom Gorom.

Ccccc
Gost
Ccccc

Sektasi!!!!!!!!!

MNE083
Gost
MNE083

Pa kome trebaju skole , bolnice, vrtici , dobrotvorne ustanove…? Mi se vracamo u srednji vijek !

No No No
Gost
No No No

Zasto ce nam? Malo ih ima? Koji teror crkveni vlada.

Tivat
Gost
Tivat

Budva da ja znsm nema Hram, a i kakvo je pitanje što će Pravodlsvnoj zemlji Crkva, Hram

Hogar
Gost
Hogar

Tivat,ja bih tebe poslao kod Pahomija,u manastir Prohor Pčinjski,na reglažu..da vidiš što je “sveta tajna” crkve Srbije.

Tivat
Gost
Tivat

I ja te tebe u “Petnjicu” da već nisi tamo

Hogar
Gost
Hogar

Ne bi mogao da śediš neđelju dana,Tivat..neka “religiozna” iskustva su bolna.. 😁

Tivat
Gost
Tivat

Čuo sam, ali Pravoslavaci to ne rade, pitaj, to je jedna od razlika

Hogar
Gost
Hogar

Okupirani smo,prijatelju.Crkvu Srbije posmatraj kao stranu okupacionu silu i nema čuđenja.

Gruja
Gost
Gruja

Opusti se i uživaj

CRNOGORKA KOTOR
Gost
CRNOGORKA KOTOR

Od crkve se ne živi .

Eto tako
Gost
Eto tako

Prijeko je potreban bas🤢🤮

Darija
Gost
Darija

Samo nam to nedostaje! Požurite da što prije bude gotov.

Ne smeta reći
Gost
Ne smeta reći

Crnogorska Mitropolija gradi u Crnoj Gori, dokle više to. Treba da izgleda da gradi u Americi vjerovato, a ti iz Amerike valjda oni treba kod nas da grade.Tako ispada, čitajući pojedine nepismene komentare .
Kao da u Istanbulu podižu Hram, tako se čude komšije

Laban
Gost
Laban

Izmišljenog imena ,Mitropolija Crnogorsko -primorska.Nikada se tako nije zvala.Cetinjska ili Crnogorska,a i tada je imala jurisdikciju nad primorjem.Kada su je Srbi zauzeli od tada i ovo imeć

Titograd
Gost
Titograd

E neznalice sjedi dolje 1 iz istorije

J.j.j.
Gost
J.j.j.

Svako ime je izmisljeno. Nekad. A kako ce se ko zvati odlucuje taj sam. Evo Laban je izmisljeno ime. Ali ti ga koristis. A sutra mozes biti Jovo. I dalje si isti bas kao i crkva vec 800 godina pod raznim imenima od Zetske Arhiepiskopije Sv.Save pa do danas

MNE083
Gost
MNE083

Nije to crnogogorska mitropolija nego okupatorska serBska sekta! Vidi se ko je odje nepismen!!!

S'ćoška
Gost
S'ćoška

Sve pohvale, i treba, Bar zaslužuje da ima Hram. Vjernici će da izdvoje sretstva za svoj Hram u svom gradu, koji će biti sagradjen u skladu sa planskom dokumentacijom. Ako je u skladu sa zakonom, što ima drugima da smeta. Navodno ste ranije bunili za one druge Crkve samo, i isključivo zbog toga jer nisu poštovali zakone CG. Jer rade… Više »

CRNOGORKA KOTOR
Gost
CRNOGORKA KOTOR

Sad kad ste sve crnogorske crkve ponijeli sad će te po zakonu . Pošteno, nema što .

Ne smeta reći
Gost
Ne smeta reći

Ždcs su Crkve Crkvene i do sad bile, sve po zakonu. Preko 40 postupaka se vodili pred CG sudovima i sve ih izgubili. Zbog toga se i krenuli bili da mjenjate Zakon. Što mjenjate zakon ako imate dokaz da su nešto oteli, okupirali, kako to ne utvrdiste pred vašim sudovima

vesko nk
Gost
vesko nk

Imali smo prevarantsku vlast DPS a sa pravosuđem u kome ni tužioci ni sudije nijesu imali glavnu riječ no tajne službe za račun stranih vlada i država.Fala bogu da DPS izdaja ide ad akta.Crnogorci moraju konačno zaustavit zapišavanje svoje zemlje od strane sekte i službi.

Titograd
Gost
Titograd

Gdje su i ponjeli reci nam mi to neznamo

Crnogorac
Gost
Crnogorac

A napravite prvo bolnicu da nam neko ostane da ide u hramove

Titograd
Gost
Titograd

Sto ce ti ta provokacija

Zabjelo1981
Gost
Zabjelo1981

Nije provokacija no je u pravu čovjek.Reci mi kad si toliko pametan koliko ljudi se rodilo u Budvi?
Ja ću ti reći 0 (nula).Nemaju bolnicu a imaju da daju po po miliona za pevaljke raznorazne svake godine a kad neko slomi nogu trk na Cetinje ili u Pg.

J.j.j.
Gost
J.j.j.

Brani li ko tebi da pravis bolnicu. Bolesnima bolnica, vjernicima hram

Role je King
Gost
Role je King

Crkva po crkva,hram po hram. A vi crnogorci,kako ide

Menadzer u ....
Gost
Menadzer u ....

Zabraniti !!!

Titograd
Gost
Titograd

Tebe ce pitati

Vienia da je
Gost
Vienia da je

Prosetajte vikend kroz budvu ..spava prljava setaliste gradiliste kad padne kisa potop…ni skola ni bolnice …tuga a crkva je vazna

Hurem
Gost
Hurem

Malo je jedan hram,napravite stotinu da mogu svi Budvani da se usele a kuće i stanove da izdaju.Hramovi će vas spasit 18vijek pih

J.j.j.
Gost
J.j.j.

Jel ti mislis da se grade za spas?

Hmm
Gost
Hmm

Ja mislim da je bolje graditi bolje ljude nego prazne manastire, jer nije svetao objekat već je svetao Bog

Greote😂
Gost
Greote😂

Ima li vlada pametnijeg posla i vaznijih ulaganja.Dokle ce se placati crkvi druge drzave za usluge koje je uradila ,,oslobodiocima u avgustu 2020.

Titograd
Gost
Titograd

Za sve ti je neko drugi kriv dokle vise okani se corava posla

free samples
Gost
free samples

ne ulaze vlada nego crkva i donatori(ktitori)
Djukanovici su vam ktitori hrama u Podgoricu …patriJote sto bjezite od te cinjenice?

kurti
Gost
kurti

dileri narko..kazi

Filip2
Gost
Filip2

Stop sekti!

Sve vi cvjetalo
Gost
Sve vi cvjetalo

Oce li konak biti soliter, jer se vise ni jedna crkva ne vidi vise od nelegalne gradnje spavaonica koje izdajete “vjernom narodu” ne placajuci centa poreza.

kachawendy
Gost
kachawendy

brawo

Petar
Gost
Petar

ovo nema veze sa crnogorskom arhitekturom, ove plave kupole možete viđeti samo u grčkoj

Xoxoxo
Gost
Xoxoxo

Nema to veze sa arhitekturom generalno.

Ne smeta reći
Gost
Ne smeta reći

Koja CG arhitekture, koja

Zemlja pi
Gost
Zemlja pi

Glup narod glupi roditelji a djeca nepismena i zato smo najgori u takmicenja a vi slusajte turbo folk i popove

Mapet
Gost
Mapet

Hram..lezaljke..pedaline…hram..lezaljke.. pedaline…pa onda rostilj…leskovacki..e blago vi u pamet!!!!

Demosten
Gost
Demosten

Čudi me ležaljki da ležaljki ina na przmojte

ех-Гастос
Gost
ех-Гастос

SKY is the limit.

Laban
Gost
Laban

A ko je u SkY sa Škaljarcima kupovao oružje za pobunu?Ako je da bi se odbranio na Belvederu preko policajca Kneževića bio na vezi sa svom mafijom CG,i svi mi to čuli?Treba li reći ili je jasno?Da ostale prepiske ne pominjem,a kompletna vlast,sem PES je tamo

Lscg
Gost
Lscg

Ima posla ko oce da radi.

DANBO🇲🇪
Gost
DANBO🇲🇪

Umjesto da se grade bolnice,škole važnije je pravit ove skalamerije stranoj crkvi srbije.

Podgorica
Gost
Podgorica

Bolnice gradi ministarstvo zdravlja a škole min prosvjete, tako je u svakoj zemlji pa i kod nas

Laban
Gost
Laban

Za ove tri godine su im je kroz donacije I onu gimnaziju dali najmanje 2 miliona.Sad se postavlja pitanje,što su nekome ko je odvojen od države dali milion za gimnaziju,a onu školu u Maslinama nisu ni počeli?

MNE
Gost
MNE

Aaa znaci na tu bolnicu ste mislili , dobro barem znamo dje se koncentrise nepismeni dio grada.

Nikk
Gost
Nikk

Ja se prepadoh da graditi skolu, vrtić ili bolnicu a zapravo u hramu će sve to imat kad ih utješe riječi premudrih sveštenika. 3u1

Podgorica
Gost
Podgorica

Napravili su jedni školi u Pg pa ste ih nspali

Laban
Gost
Laban

Pa da nam se đeca zaglupljuju.

Slavica
Gost
Slavica

De su skole vrtici bolnice toliko o oslobodiocima i njihovim kapacitetima

Goran
Gost
Goran

Spaicu ovo je pranje novca , odakle im milioni,sta je ovo, mene pitaju za 100 eur kada prebacujem

Hulk
Gost
Hulk

Znaci jos jedan bankomat za Popove srbijanske crkve

Kriki
Gost
Kriki

Budva moze slobodno da se preimenuje u Trebinje ili Zubin potok!!!

Tivat
Gost
Tivat

Bila je uvjek Budva Pravoslavna, i biće

Laban
Gost
Laban

To nije tačno i to će ti reći svaki Budvanin, pogotovo za Stari grad.

Montenegrin *
Gost
Montenegrin *

Bravo litijaši. Nemojte slučajno podić kakvu školu,vrtić ili nedaj bože kakvu zdrastvenu ustanovu !

Podgorica
Gost
Podgorica

Podigli su škkolu u Pg, pa ste skočili bi

Laban
Gost
Laban

Misliš,država im je dala milion eura naših ,bez ikakve logike,jer to nije njen posao,a javne škole ne finansiraju.

Seljanovo
Gost
Seljanovo

Škole i bolnice se raspadaju a gradite velelepne crkvetine u 21. vijeku, zastiđe čovječanstva.

Milos
Gost
Milos

Porusiti hotele i sagraditi sto vise hramova🤣. Obozavam crnogorski narod.🙂

Miks
Gost
Miks

Vjera naša, vjera davna, naša vjera pravoslavna.

V.M.Popovic
Gost
V.M.Popovic

Ne dipr tako ti toga boga vašeg!!!

Laban
Gost
Laban

Hahahhahahaha.Ako ćemo o davnoj,onda je katolička,bar mi iz centralnog i južnog dijela.

Jelena
Gost
Jelena

Bas to fali Budvi

gwido
Gost
gwido

Zavod za zaposljavanje hahahah

Sandra
Gost
Sandra

Skole pretrpane a djacki prevoz da ne pominjem ,djeca svaki dan izvise cekajuci autobus kojeg dan ima a tri dana ga nema pa se roditelji snalaze .BRUKA !!!

Pablo
Gost
Pablo

Nema bolnice!Pola doktora sa kupljenim diplomama a vecina ih radi u marketima drugu smjenu 😂😂😂

marius
Gost
marius

Ovo je samo ćeranje inata SPC sekte sa svim onim drugim pravoslavcima ,koji žive u CRNOJ GORI, a koji ne pripadaju ovoj stranoj crkvi. A što će vam ovoliko crkava,ni u te što imate,malo vi ko dodi.

Eureka
Gost
Eureka

Misliš da ovo smeta Rusima u BD, sumnjam

marius
Gost
marius

A vidiš, dobro si . Nisam o njima ,nešto razmišlja .

Tivat
Gost
Tivat

Ova manjina u CG koja je izgubila 30.08 govorila je, što ne gradite svoje. A kada grade, opet im ne odgovara, smeta im Krst u svakom oboliku

Caja
Gost
Caja

Prodali ste vi taj krst odavno pobro!

Laban
Gost
Laban

Misliš da ne otimaju Ostrog,Cetinjski,Bešku,Vranjinu…Pa neka ih vrate,a ovaj Diznilend crvenih,plavih i zlatnih krovova što grade po CG neka ostane njima

Zovite Sergeja
Gost
Zovite Sergeja

To je naj sprešnije,popovi kolo vode propalo se.

CRNOGORKA KOTOR
Gost
CRNOGORKA KOTOR

Moraju da otplate dug za dobijene izbore 2020 god.

Miki
Gost
Miki

A možda škola neka prvo ekipa,batalite popove malo

Atos
Gost
Atos

Škole gradi Država, A Crkva eto je jednu školu napravila Crkva u PG pa skačete u bunite se. Pravite vi škole, ko vam je branio 30g. Ovo gradi Crkva od priloga gradjsns Crne Gore i gradi od svog novca u Crnoj Gori. Kako kada vam odgovara govorite iznose se pare iz CG, a kada se ulaže i kada novac ostaje… Više »

Spirite
Gost
Spirite

Ne bih rekla da im je krivi dio od države.
Šta će tolike crkve? Nek daju te priloge da se neko izliječi, skući.
No samo u svoje trbuhe, kičave hramove i skupa auta. Popovi sigurno neće u raj.

Atos
Gost
Atos

Dps i vaših 40 ministarstava je zaduženo za to. Crkvs gradi Crkve, imaju besplatnu grdnu, i plaćaju smještaj ljudima, a i obezbjede smještaj. Ali ne prave o toga reklame

HNN
Gost
HNN

Kad su vec prilozi gradjana mozda bi trebali i gradjani de se pitaju i sta da se ulaze a ne samo popovi dragi Atose.

Atos
Gost
Atos

Gradjani znsju da Crkva neće graditi nipšta bez Crkve. Da li se ko bini, ne. Samižo ono koji mogu Pravoslsvci i malo onog uz Dps

Caja
Gost
Caja

Okle pare, kakve donacije choooche, drzava vam dala milion za 12 ucenika a Vladimir Nazor sa preko 1000 djaka nema zgradu!!!! Imate restorane, , stanove, rentate sve zivo, skrivaju se krimisi kod vas, drzavi CENTA ne sate, samo teazite jos i jos, popovi se voze u kola od po 50,100k. Ljepota koliko ste ugrozeni!!

Atos
Gost
Atos

Sada Dpp priča o zone kako cdm nedostaju škole, što ih niste gradili, ko vam ne branio….

Laban
Gost
Laban

Upravo je problem što je nije SPC napravila,nego država ,nama su uzeli milion eura iz džepa.Tako bi i ja otvorio hotel,ako može.

Atos
Gost
Atos

Država je dala za što, za školu. Daje li novac Država inače za škole, daje, i što sada sa time

titeks
Gost
titeks

bravo, a bolnicu kad bude… nebesko je carstvo makar sigurno…

Atos
Gost
Atos

Bolnice, škole, semafore…radi Država a Crkva se banu Crkvama, da li je to teško shvatiti

Send this to a friend