Premijer u tehničkom mandatu Dritan Abazović kazao je da će 13.893 prosvjetna radnika i 4.397 službenika MUP-a – primiti uvećane zarade.
“To je samo početak, jer i za ostatak državne uprave slijedi isplata uvećanih zarada čim Sindikati potpišu Granski kolektivni ugovor – Vlada je svoj dio posla obavila. Za penzionere takođe ide nova podrška! Crna Gora na pravom putu”, naveo je Abazović.



Vaš je bubica …parazit….na tijelu,da?
A kad ces ti na pravi put, put Spuza lagano?
A penzionerima 2 %
Najavljivali ste da ce minimalna penzija od januara da bude 270 evra sta sa tim ako vi imate amneziju narod nema
Hahaha kad 2045
Hahahh a okle kralju???
A dal’ Farmaceuti i farmaceutski tehničari nijesu zdravstvi radnici??? Koja kategorija smo mi???
Za vrijeme korone sta smo mi radili???
Vaučeri za ljetovanje su se dijelili prosvjetnim i zdravstvenim radnicima… Nas nije bilo tu…
Povećanje plate zdravstvenim radnicima, nama opet nista😀
Dal je naša struka zaboravljena???
Neka zakon bude isti za sve!!!
Podrška Deso!Sramota sta se radi!I ja se pitam dal je nasa struka zaboravljena???
Moze li gospodin objasniti kako su plate povecane 20%?
Koliko sam vidjela na svojoj platnoj listi,kao kod svojih kolega,povecanje je 15%!!!
Dosta vise sa neistinama!!!!
Ko jos vjeruje ista ovom tipu. Blize se izbori i bice jos milion slicnih obecanja. Objavite cijene namirnica, sredstava za higijenu, ….. i pojedinacnih zarada pa neka narod sam sabere i oduzme – toliko valjda zna.
Sta je sa lokalnim javnim preduzecima? Niko ih ne pominje za povecanje plata. Ocigledno Vlada zeli strajkove jer su oni ljudi 3 kategorije a citavo drustvo pociva na njima i zavisi od njih.
Kako sam do sada shvatio, potrošnja može da se poveća koliko dodatno zaradiš, tj da rast bude u skladu sa rastom GDP-om. Nerealno povećanje zarada će neminovno dovesti do novog talasa inflacije. Npr. ljudi ce da preferiraju državnu upravu, a da bi privatnici zadržali ili angažovali novu radnu snagu moraće da uvećaju zarade, što će naravno da prebace na povećanje… Više »
Sad pred izbore
Ne treba penzionerima tvoja “podrška”, nego novac koji će pratiti ovu inflaciju.
Jeste al kad ce nam plata?
Za pravosudje nista ? Odugovlači se potpisivanje kolektivnog ugovora i zaposleni će biti zakinuti 2 mjeseca za povećanje. Znači laž da da ćemo u februaru osjetiti boljitak, tek u aprilu !? Brzo ce izbori
Samo da prosvjetari rade ne da se izivljavaju nad djecom i da moraju roditelji da rade sa njima i privatne casove….Ima li inspekcije da one koji daju lose ocjene provjere???
A šta, loše ocjene se ne smiju davati, makar i za neznanje?
Ochena 1 je nerad nastavnika. I ne smije jer znam9 da sa trojaka crtate petice, a ta ocjenu 2 treba bodova kao nama sto je trebalo za 4.. ajmo, da se ne lazemo!!!!! Ja vama preko 500 e ne bi centa dala. Da li shvatate vi koliko djeca idu na privatne casove i koliko roditelji rade sa njima! Sram vas… Više »
Chu’ li ovo! Znaci ko daje petice, ne treba ga provjeravat’😆
Najveci sram naseg drustva prosvjetni radnici kojima je stalno nesto nepravedno, a djecu ne uce i samo se nad njima izivljavaju!!!!!
Dritane ne laži te Narod 🇲🇪 vama u vladi je povećano 200 eura plus neko 5 – do 6000 eura te plate vaše trebaju Narodu 🇲🇪 sa ovakvom VLADINOM skupoćom pomanitalom što će mene penzija sa 420 ili plata kad ne možemo ništa kupiti .
Zašto ih onda niesu primili?