Politika

Abazović: Najvažnije da Đukanović više ne bude predsjednik države, ne osjećam odgovornost zbog kritika Brisela

Premijer u tehničkom mandatu Dritan Abazović kazao je da njegova partija-Građanski pokret URA još nije zauzela stav povodom predsjedničkih izbora raspisanih 19.marta, ali ističe da je najvažnija stvar da aktuelni predsjednik Milo Đukanović više to ne bude.

“URA još nije zauzela zvanični stav povodom predsjedničkih izbora. Vidjećemo ko će biti kandidati. Najvažnija stvar za Crnu Goru je da dobije novog predsjednika. Najvažnija stvar je da Milo Đukanović više ne bude predsjednik”, istako je Abazović, odgovarajući na pitanja novinara nakon početka radova na izgradnji Javnog zdravstveno-operativnog centra za vanredne situacije u Podgorici.

Američki izaslanik Gabrijel Eskobar kazao je da se Crna Gora nalazi pred institucionalnim kolapsom. Abazović ističe da, ako se gleda sa aspekta Ustavnog suda, Crna Gora se nalazi u nezavidnoj situaciji.

“Ja želim još jednom da apelujem na poslanike da što prije izaberu četvoro sudija Ustavnog suda. To je ključ koji će da otvori prozor za sve ostale procese, političke procese i institucionalno oblikovanje Crne Gore. Dajte da se 10. februara, kad god bude sjednica Skupštine, izaberu svih četvoro sudija. Ako ne budu izabrani, treba jasno prepoznati ko nije glasao da se popuni Ustavni sud”, kazao je Abazović.

Ne osjeća odgovornost zbog kritika iz Brisela.

“Da vam kažem da je ne osjećam odgovornost, moždaće to zvučati kao jedan arogantan odgovor. Ali da osjećam ono što neki ljudi pokušavaju da nameću, ja to apsolutno ne osjećam. Vlada je završila sve svoje obaveze. Da nisu srušili vladu i ove obaveze iz evropske agende bi bile završene. To je to. Sve se uradilo osim onog u parlamentu. Zašto bih osjećao odgovornost. Naprotiv, osjećam da su mnogi mislili da nakon 19. avgusta nećemo moći da uspostavimo balans, ali vjerujte da tehnička Vlada radi bolje nego ona koja je bila u punom mandatu”, naglašava Abazović.

Tvrdi da nema problema sa grijanjem u školama, te da je to naslijeđeni problem zbog javnih nabavki.

“Nadam se da će Jugopetrol izaći u susret i završiti svoj dio obaveza. Novca ima”, naveo je Abazović.

S.Đukanović

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
tvrd_orah
Gost
tvrd_orah

Tehnički još malo će se brojati tvoja a onda gdje ćeš biti?, ko nema alibi za svoj rad onda je lakše napadati drugog. Pusti Mila, pusti sve druge bavi se svojim postupcima i radi u interesu svih gradjana.

Wilkins
Gost
Wilkins

Đukanović… Đukanović…samo da on ne bude… oh meni, prvo ću o Đukanoviću. A to što Brisel misli i kritikuje što me briga neka se obrate Vladi i PREMIJERU, što mene diraju… molim,? što,? ko,? aaaaaa, ja sam PREMIJER jel? Nemam pojma, ionako sam ođe pao kao s Marsa. Ništa ne znam i ništa me se ne tiče, a još što… Više »

Psiholog
Gost
Psiholog

Neosjećaš se odgovornim, ima krivično da odgovaraš za urušavanje CG.

Ivi
Gost
Ivi

Crnogorski Lord Farquaad. Karikatura u svakom smislu

burzanoviccc69
Gost
burzanoviccc69

hahahhahahahaha

Bošnjak
Gost
Bošnjak

Bitango tebi je rak rana Milo Djukanović. Živjeo Milo Djukanović!

Njujork
Gost
Njujork

Ovaj ne vidi dalje od nosa !

Mongro
Gost
Mongro

E ko ovoga može više slušati?!

Leggio
Gost
Leggio

Kako dosasan lik sto je ovo, vrti istu pricu kao pokvarena ploca!

Tara
Gost
Tara

Kakvog ovog muc’karosa Boze mili..

Role je King
Gost
Role je King

Kako ces da setas Crnom Gorom kad izgubis imunitet,svuda ces bit docekan kao na Cetinje nase slavno! E moj Dritane…

Zoran
Gost
Zoran

Driran je utemeljio svoje ime na sramnoj strani Crnogorske istorije kao potpisnik neustavnog i laznog “temeljnog ugovora”kojim je grobove nasih predaka upisao u vlasnistvo crkve srbije.

Hamagama
Gost
Hamagama

U sram te bilo samo da Djukanovic ne bude predsednik drzave! Strpite ovog prevaranta u zatvor ili isterajte ga za Srbiju. Sa 1 % glasaca mesas se u Crnu Goru. Ti si nasa sramota. Pozdrav komsija sa druge strane grane.

Mili
Gost
Mili

E Milo u pravu si ono śto si mu onda rekao u parlamentu.E stvarno je to što si mu rekao.On je opsjednut sa tobom

DAKA BAR
Gost
DAKA BAR

a ne osjećaš kad obraza nemaš , glavno ti je da Milo nije predśednik a što je sa CG i što će bit briga te .
Najbolje dovedi Bata Carevića za predśednika CG.
E što nas snadje nebilo nas !!!

Pravnik
Gost
Pravnik

Možda je tebi to najvažnije, kandiduj se, izađi mu na crtu!

Misko sup D
Gost
Misko sup D

Ocemo u evropu .

Kia
Gost
Kia

Bitno je vučić šta kaže a za brisel lako ćemo !

Goran
Gost
Goran

Malo ti je rekao predsjednik prije 7-8 godina, prvi te provalio ko si i što si

Milosbd
Gost
Milosbd

Djukanovic im je nocna mora. Ovi ljudi ne razmisljaju kako narodu da bude bolje nego 20 godina rade na tome samo kako da ne bude Djukanovica i DPSa. Jedini uspjeh nove vlasti od 30.08 je sto su stavili srpske zastave u kabinete i sto sve pisu cerilicom. Da li iko razmislja o narodu. Ja ne kapiram ove nase glasace. Svaka… Više »

radojka
Gost
radojka

Najvaznije je da tebe vise ne gledamo Dritane, a Milo ce biti Predsjednik Crne Gore uzalud se radujes.

P.P
Gost
P.P

Ne ośećaš. odgovornost kažeš,ako bude razuma u ovaj narod ośetićeš je brzo.

Cema
Gost
Cema

Sta kaze sef iz beograda ko bi po njemu bio najbolji ??

Crni panter
Gost
Crni panter

Milo će ostati upamćen kao veliki drzavnik zbog mnogih stvari a ti ćeš ostati upamćen kao baksuzan drzavnik i kod većinske Crne Gore i izdajnik.

Foo_Bar
Gost
Foo_Bar

Na tvoju zalost,mislim da Milu tek dolazi vrijeme.Samo,ovaj put, nadam se,bez milosti prema izdajnicima.

GorSt
Gost
GorSt

Valjda je ustavno pravo da svako ima pravo da bira u ida bude izabran. Valjda bi to trebao znati doktor politickih nauka.
Ja ne vidim drugog pobednika osim akuelnog predsednika ako on ima prava da se kandiduje.

Pljevljak
Gost
Pljevljak

ovoga odlazeceg treba na sud sto unisti drzavu

LOVEMNE
Gost
LOVEMNE

Ovaj i kad spava bunca u snu Milo Milo Milo.

Lenka
Gost
Lenka

Teško onom koji mora nekog drugog da ponizi, da bi se on uzdigao ili bolje rečeno da bi imao iluziju da se uzdigao….

Optimus_Prime1
Gost
Optimus_Prime1

najvaznije je da tebe vise ne bude na politicku scenu a Milo ce poci kad on bude htio a ne ti I tebi slicni,Milo je nesto I napravio a ti I tebi slicni nista za crnogorski narod,za drugi ste narod bili pri ruci

Dejo Dejo
Gost
Dejo Dejo

Najvaznije je da ti vise neces bit premijer,a za Mila se ne sjekiraj.Dok je Crne Gore i crnogoraca bice predsjednik.Izdajnici ka ti ce zavrsit dje im je i mjesto

lamasutra
Gost
lamasutra

nema veze crna gora sa dps….on je prolazan kao svi i sve,samo je crna gora vjecna.

BBBB
Gost
BBBB

Ossjeti ces osjetiti odgovornost i te kako

Zoran
Gost
Zoran

Kako je ovo pecatno. Dje su pare?

Dragan
Gost
Dragan

Mnogo je vaznija da se ti povuces i da napustis politiku drzave crne gore.

Šcepan šcepanov
Gost
Šcepan šcepanov

Kako da osjecas odgovornost ka radiš baš kako si zamislio,kada je država upitanju

Emilia
Gost
Emilia

U strahu su velike oci,pa se o Milu I DPS-u I budan sanja. Mrznju prema Milu I DPS-u je jedino sto nam nas vrli premijer ima za pruziti. O cemu bi on zborio kad DPS-a ne bi bilo?

Pljevlja🇲🇪🇲🇪
Gost
Pljevlja🇲🇪🇲🇪

E sad cu ga namjerno glasati

LANA
Gost
LANA

I ja isto,kakav je da je on je persona.za.ove zle sarlatane,koji bi zbog vlasti sve ucinjeli.

Mijo
Gost
Mijo

Ne možeš ni osjećati odgovornost jer nemaš morala,ovo nije tvoja država,ro si so sada maksimalno pokazao izdajući i prodajući je,ali… ničija nije gorela do zore pa neće ni tvoja!

Okles
Gost
Okles

Dritan radi i ponasa se kao pravi drzavnik. Samo naprijed, puna podrska crnogorskog naroda i ne osvrci se za ovim negativnim komentarima, to je 1% naroda

Ide vuk
Gost
Ide vuk

Imaš sendvič za danas.

A jada vaseg
Gost
A jada vaseg

Znamo mi da je vama to najvaznije jer bi onda mogli da radite sta ocete.. a mukice morat ces da ga gledas na tu poziciju jis 5 godina..😀😀

Mitar
Gost
Mitar

Desavalo se sigurno u svjetskoj istoriji da neko nekoga ovako ubije u mozak ka Milo njega ali sam siguran da ti ostali nijesu to pokazivali u svakoj prilici! Nevjerovatno koliko je ovo stvorenje neinteligentno ! E sad sto to govori o njegovim biracima?!

Sokrat
Gost
Sokrat

Pa čovječe kakvo si ti dno pu

mishko
Gost
mishko

“Ako ne budu izabrani, treba jasno prepoznati ko nije glasao da se popuni Ustavni sud” – tvoja Suada! I to joj nijedan od 18 kandidata nije odgovarao… i sto cemo sad?

Kaže lopov
Gost
Kaže lopov

,,Drž’te lopova!”

Crna Gora
Gost
Crna Gora

Neka, neka, sve će doći na svoje. Crna Gora uvijek ishoduje! Ispratili smo i Turke i Mlečane i Austrougare i Srbe i Talijane i Njemce, pa ćemo opet ispratit okupatore kako zaslužuju. Ali, na meku okupaciju se mora mekim metodama, a ne tvrdim, kao na prethodne. Za koji mjesec držaćemo olovku i listić, pa da ćeramo gubu iz torine. Ili… Više »

PG 69
Gost
PG 69

Najvažnije je da tebe više nikad ne vidimo

🇲🇪Stubica🇲🇪
Gost
🇲🇪Stubica🇲🇪

E zbog tog tvog “osjećsja” te treba smijeniti momentalno!

King Henry
Gost
King Henry

Ne jel?? NEces jos dugo biti tu dje si.

Vesna
Gost
Vesna

Najvažnije je da se ti skloniš.Haos si napravio!

AnonimousPrimus
Gost
AnonimousPrimus

Eto, znači sada znamo koja je bila agenda od samog početka. Sve ostale riječi, obećanja i mahanje rukama, podvriskivanje i ostali folklor, sve je to imalo samo jedan motiv, mržnju. Ko zna šta je još bio spreman da uradi da mu se dozvoli da ima i sekundu vlasti.

Muoizam
Gost
Muoizam

Razumijem da ljudi imaju kompleks niže vrijednosti, a pogot9vo ispred gromade kao što je presjednik Crne Gore, koji je isput jedini normalan političar ili je barem poznaje.

Zovite Sergeja
Gost
Zovite Sergeja

Odgovarat ćeš ti za sva nepočinstva kad tad.

Mićko
Gost
Mićko

Zamolio bih da objavite! Nema nista uvredljivo. Zar mu nije dosta 30 godina na vrhu? Ostace upamcen. Sa vrha se povuče i uziva sa porodicom. Nije mi jasno sto forsirate covjeka, a mozda i ne zeli? Neka dođu mlađi, novi.

Sale
Gost
Sale

Nije problem zameniti Mila, nego s kim, tj. problem je u ovoj sadasnjoj vecini, odnosno valjda zelimo promenu na bolje a ne na gore… Znamo mi da svi politicari prvo rade za sebe, ali ovi sad bukvalno seku granu na kojoj sede, tj. CG… Da li namerno, kao sto se spominje ili su naprosto toliko nesposobni, ne znam, ali ispada… Više »

Hvala i pozdrav
Gost
Hvala i pozdrav

Hahqha. A neka bistrino.. u svakom kometari pokazete atrah iako ro maskirate ali se vidi.. isto ka ovi politicari sto mu nisu ni do koljena kad ovako panicno daju izjave. A povuci ce se on sa vrha ali za 10 godina.. uzivaj..

Zovite Sergeja
Gost
Zovite Sergeja

Sve si u pravu i dijete majci dosadi da sisa.

Luda Simana
Gost
Luda Simana

Pokret Evropa sad i URA imace apsolutnu vlast odnosno jaku koaliciju posle izbora. Milijko ce biti predsjednik a Dritan premijer gicali se ili ne💪💪☝🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😘😘😘😘😘

Anka
Gost
Anka

Simana👏👏👏👏👏👏Dritan je kralj!!!

BBBB
Gost
BBBB

Ti se neces pamtiti

Rade
Gost
Rade

Ne no ko je kriv zbog ove situacije,a najvažnije je da i ti više ne budeš Premijer

Ultraviolet
Gost
Ultraviolet

Patološki ljubomoran maleni miš na našeg Predsjednika. Nijesi mu do članka, ni po čemu!

Cema
Gost
Cema

Mozes Milu samo cipele da brises i to ako ti dozvoli izdajnice CRNE GORE !!!!!!!

Crnogorac
Gost
Crnogorac

Najvaznije je da izdajnici i rusofili placeni budu kaznjeni i da im bude zabranjeno u CG i pipune da sade, a ne da sprovode rusko-srbske bolesne naume !!

Luda Simana
Gost
Luda Simana

Ali Milo Vas je premijeru postavio za premijera i svrgao sa vlasti pa ste sad odlazeći premijer jer nijeste više premijer dok ste premijer🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤦‍♀️

Anka
Gost
Anka

A ko je pravi premijer?! Milojko?! I taj angazman cemo vidjeti….👎👎👎

Lepi Cane
Gost
Lepi Cane

Može li brat Abaz da nam prevede ovo?

kizo
Gost
kizo

Najvaznije je da ti vise ni lezaljke neces moci izdavat.Jer i tu bi zeznuo situaciju.

Peter pan
Gost
Peter pan

Zivio 100 godina krralj crne gore MILO DJUKANOVIC
Pukni Abaze .

Loš
Gost
Loš

Čudno.Čovjek normalno obavlja svoj posao i jedini u sistemu vlasti jedini sprovodi agendu EU integracija.

Čong Li
Gost
Čong Li

Zasto necete da mi objavite komentar????

Robokap
Gost
Robokap

Greota a što je ovoooo.😂😂🎤🎤

BELVEDER
Gost
BELVEDER

Ako Preśednik Đukanović ne bude i dalje Preśednik CG, biće Premijer!

Rolls Roys🇲🇪
Gost
Rolls Roys🇲🇪

Ubrzo naslov uhapsen pinokijo iz ulcinja zbog sverca i sky komunikacije sa skljarskim klanom.
Odavao tajne iz bezbjedonosnog, sektora.

Commentator
Gost
Commentator

Ajde ti izađi na izbore da vidimo koliko ćeš procenata dobiti i hoćeš li preskočiti 3%. I ukapirajte, ne radi se ovdje o Đukanoviću i DPS-u (lično mislim da Đukanović ne može pobijediti), mislim da se u poslednje dvije i po godine državna politika sprovodi protiv DPS-a i Đukanovića, a ne ZA Crnu Goru i narod. Ako hoćete da ispravljate… Više »

Cetaš
Gost
Cetaš

neznamo oće Li to opet biti MiLo!! a ti nećeš 101% kandiduj se da vidiš kolko ćeš imati glasova!! Ni rodbine poLa te nebi gLasaLo!!

Čong Li
Gost
Čong Li

Mozemo li da zamolimo CDM da nebitne osobe poput Dritange, koji trenutno u kompletnu Crnu Goru nema preko 200/300 glasova… ne objavljujete na portalu…
Ljepse je pisati Elio Viniriju, Duju Taulinovicu, i Djuru Krmpotiću…

Leon
Gost
Leon

Još je vaznije da ti kupiš prnje i brišeš da te ne gledamo više. Širok ti Beograd!

Goran
Gost
Goran

Abazovic sigurno ako nastupi samostalno na izborima neće preći cenzus. To je rezultat njegovog učinka u sunovratu CG!

Danilovgrad🇲🇪
Gost
Danilovgrad🇲🇪

Živ bio 100god Đukanović Milo.🇲🇪☝️💯

Mackica
Gost
Mackica

Najvaznije da ti nikad vise nemas nikakvu funkciju ni u mjesnu zajednicu.

Dno su
Gost
Dno su

Tako je, za potpuni kolaps zemlje to je najvažnie.

Kiki
Gost
Kiki

Želja će te bit

Breza
Gost
Breza

Najvaznije je da se ti maknes!

Krsto
Gost
Krsto

Greote od pomracenja uma

Festadjun
Gost
Festadjun

A sto se drzava raspada to nema veze

mirko
Gost
mirko

taj film necete gledat

Send this to a friend