Ja uživam u svemu što čujem i vidim na političkoj sceni Crne Gore. Ljudi traže manjinsku podršku, a navodno imaju većinsku, kazao je premijer u tehničkom mandatu Dritan Abazović, odgovarajući na pitanje da li bi Građanski pokret URA, ukoliko dobije poziv od lidera Pokreta Evropa sad Milojka Spajića, dala manjinsku podršu Vladi.

Pokret Evropa sad, na čijem je čelu Milojo Spajić, juče je otpočeo zvanične pregovore oko formiranja vlade. Prijedlog načela za formiranje izvršne vlasti poslat je svima osim Demokratskoj partiji socijalista i Građanskom pokretu URA.
“Ja uživam u svemu što čujem i vidim na političkoj sceni Crne Gore. Ljudi traže manjinsku podršku, a navodno imaju većinsku. Ja sam politikolog, nikad u životu to nijesam čuo. Moj odgovor je, što se tiče manjinske podrške, ako treba i neka muzička želja da se nekome otpjeva nešto, Milojku Spajiću ili nekome-tu smo, možda nismo baš vokalni, ali ako treba nešto da se otpjeva samo neka kažu”, kazao je Abazović, odgovarajući na pitanja novinara tokom posjete Aerodromima Crne Gore.
Nema ništa sporno u imenovanju Radovanića
Premijer u tehničkom mandatu je na drugom događaju upitan o imenovanjima u Vladi. On u imenovanju funkcionera Građanskog pokreta URA Milete Radovanića za generalnog sekretara Ministarstva vanjskih poslova ne vidi ništa sporno.
Podsjećamo, tehnička Vlada Dritana Abazovića je od 19.avgusta 2022. do 30.juna 2023. godine donijela 1.188 imenovanja i razriješila 374 funkcionera.
“Imenovanja Vlade su zakonita. Ja sam raspoložen za to da nad svime što smo radili u prethodnom periodu se sprovede monitoring. Vrlo sam odlučan što se tiče donošenja odluka oko svega, tako da tu nema ništa sporno”, istakao je Abazović.
Na pitanje kako komentariše to što URA nije dobila poziv od Pokreta Evropa sad za razgovore o formiranu Vlade, za Abazovića je legitimno pravo svakoga da sarađuje sa kim želi i može.
“Nema tu nikakve negativnosti, niti potrebe da se osjećamo ovako ili onako. Ja im želim uspjeh“, dodao je Abazović.
A to što je lider Pokreta Evropa sad na razgovore pozvao predstavnike koalicije Za budućnost Crne Gore Abazović nije želio da komentariše.
“To je pitanje za Spajića”, kratko je odgovorio Abazović.
Za praćke keramičara su ganjali ljude pet godina, sad se prave da je potpuno regularno da neko ima šok bombe, pištolje, pancire
Na pitanje kako komentariše to što je Uprava policije juče u suterenu zgrade pored hotela Podgorica pronašla opremu koju isključivo koristi vojska i policija, kao i demante kompanije Bemax da se u toj zgradi ne nalaze njihove službene prostorije, Abazović ističe da je to ozbiljna tema.
“Evo godinu dana pričam i ukazujem na ljude koji su vrh kriminalne piramide u Crnoj Gori. Mnogi u to u početku nijesu vjerovali, neki su počeli da vjeruju prije nekih šest mjeseci, mislim da je veći proj onih koji vjeruju danas, a da će svi građani kroz neki period da se uvjere u istinitost mojih navoda. Kada je riječ o pronađenoj opremi oni pokušavaju da se sakriju iza čovjeka koji sad radi u obezbjeđenju Ranka Ubovića, koji je sad preuzeo na sebe da je to navodno njegovo”, kazao je Abazović.
Zatim je apelovao na Tužialštvo.
“Apelujem na tužilaštvo, mada vidim da ti apeli ne važe, da malo uvežu događaje, da se sjete protesta 2015.godine i zapitaju se gdje su bili punktovi maskirani lica koji su ušli molotovljevim koktelima i razbili proteste 2015.godine. Da se zapitaju ima li ovo veze sa događajima koji su nastali u Crnoj Gori u prethodnom periodu, kada je bilo i ustoličenje i protesti vezano za zakon o predsjedniku, i najave nereda i građanskog rata ako se potpiše Temeljni ugovor. Treća stvar za koju iznosim tvrdnju, a koja se kasnije uvijek ispostavi tačnom, da sagledaju da li je neko spremao gužvu uoči predsjedničkih izbora, na dan izbora, da se prisjete dojava o bombama, da se ista situacija desila uoči junskih izbora….”, naveo je Abazović.
Ističe da ta oprema služi samo za specijalne operacije.
“Neka se zapitaju da li je neko htio da ugrozi život premijera Crne Gore, da napravi veliku gužvu u Crnoj Gori da bi preko međunarodne zajednice pokušao da vrati poluge vlasti, i ko su ti ljudi”, ističe Abazović.
To što je odgovornost preuzeo čovjek iz obezbjeđenja Ranka Ubovića, prema Abazoviću, možda je za Tužilaštvo dovoljno, ali za njega nije.
“Ja pozivam nadležne organe da vide još jednom ko je Tigar kojeg sam razotkrio prije ostalih, ko je Z i ko su još dva čovjeka koja se ne pominju trenutno a iznad njih su u hijerarhiji”, poručuje Abazopivć.
Na pitanje novinara ko su ti ljudi, Abazović poručuje da to treba da provjere nadležni organi.
“Ja znam ko su”, naglašava Abazović.
To da nema krivičnog djela za Abazovića je poniženje za instutuciju Tužilaštva.
“Znam da će sad ovo da naiđe na kritike, oni nezavisni u svom radu…Za praćke keramičara su ganjali ljude pet godina za državni udar, a sad se prave da je potpuno regularno da neko ima šok bombe, pištolje, pancire. Ima li crnogorska policija bijele pancire? Neka kažu ovi iz Tužilaštva. Žao mi je što ljudi nemaju hrabrosti da rade. Crnoj Gori ne treba filozofiranje, ne treba da se vade da nemaju uslove, kancelarije…zato što u uslovima za one koji oni smatrajhu da su važni imaju i ključeve, vozila, opremu i sve…U slučajevima gdje treba da se udari vrh kriminalne piramide nećkaju se, a neka narod procijeni zbog čega. Da li su razlozi politički, neki drugi, ili im je žao što je umjesto njih premijer države, što je ludilo uma, razotkrio stvari koje su oni trebali da urade”, navodi Abazović.
Slađana Đukanović



Ovo premijer i dr nauka.Sramota kako se ponaša i govori.Ovo je rječnik ulice.
Sta moze Dritan da radi posle formiranja nove vlade? Moze da predaje u osnovnoj skoli u Ulcinju ali sta? Politiku? Sta on zna da radi?
Ovo je zastidje
Ti si otpjevao svoje. Dzabe se trudis i izvodis predstave s policijom, neces vise ni u vladu ni nidje. Sve sto si pohapsio samo je igranka, politicka hapsenja, da pokazes koliko si uspjesan u borbi protiv kriminala. Niko jos od uhapsenih nije osudjen i sto posto ce ih sve pustiti zbog nedostatka dokaza a narod ce da im plati nadoknadu… Više »
Prolupao, pao sa fotelje. Ha ha ha ha
Žeeeljo moja, tugo moja…
Bolje da nas je pogodila bilo kakva vremenska nepogoda nego što tebe dočekasmo.. manja bi steta bila.
Ipak cemo sacekat da vidimo koliko si uzeo za ovo gazenje Crne Gore
Radi li i dalje s cigarima?
Da li je pjevao ili otpjevao a mozda jos pjeva . U svakom slucaju honorar i baksis je dobar ka je gušu pustio.
Pjevaces ti u spisu i to dugo ako ima imalo pravde
Bogami pogrešno se bori protiv sopstvenog straha, samo ga uvećava.
Spajicu uhapsiga da ga cerece u zatvor
… i ko zna kad , i ko zna gdje..
Za to se obrati Bečiću!
Ove tugice.
Muzicku zelju !? Bice veseli se SrBski rode sto ukraste CG svetilista .
Dosta si ti pjevao!!! Sad ides da izdajes suncobrane na plažu!
Lakše Milo predade vlast posle 30 godina nego ti sa “14 glasača”, posle dvije godine. Jadan si do bola.
Ajde lagano vozi onaj čamac po Ulcinju.
Dritan genijalno sprovodi plan protiv EU. EU je rekosvalencent jedne nakaradne ideologije. I komunizam im je nije stran. Diktatura ponajmanje. Amerika da to prihvati – nema sanse. Slobodan svijet ne trpi kompromise. Ko shvati geoplitiku-shvatice, a ko ne, ide pod donosi, kao i ’45.
Gle dritanić slavi jer pokazuje koliko on i vijesti u*ijaju Crnu Goru i kako to proslavljaju. Nego, dritanić je formalno politikolog a suštinski korumpirani loši premijer.
Iša si kod Dače ta ti školuje glas
Još malo teretane da doćeraš stas
I onda pevaj i zabavljaj nas
“Ja uzivam u svemu sto cujem i vidim na politickoj sceni Crne Gore.” Ovo govori koliko tzv premijer Crne Gore voli svoju zemu i koliko joj zeli dobro !!!!
Spajić da je pametan postavio bi Dritana na čelo ANB da se obračuna i završi kriminal u Crnu Goru.
ona cetri hapsenja od iterpola..niko ne hapsi kriminalce evo tri god isti prebrzo raste..on se sluzi krimi radnjama..dok se curak ne okrene…samo da ne bobjegne ,sticice ga crnogorske muke ispra si ruke,ne smijes no obicnog dirat a ovima stojeci sviras frule…
vrati tone dobicwes bombone fabriku pa se fali…dobro te milo u posa uvali..
pa ovaj posta kruiminalac…najgori nesposobni..
Izgleda se I on pominje u te bande pa ne smije, prije ce bit da ce ga uhapsit kad mu istekne imunitet. On sve kao nesto zna a nece da kaze, a zna da po zakonu mora da kaze to sto zna ako je vezano za krininal. Ko god je u politiku nesto ima da skriva.
Otpjevao si ti svoje, odavno već…
Revolucija nema druge pa što ko ponese. Ovo ide ka konačnom uništenju Crne Gore i uvođenja totalne diktature.
Otpjevali ste vi svoje svakako
Nikad vise vlast, pa pjevo ne pjevo.