Fudbal Liga šampiona

Bajern razbio Atletiko, preokret Sitija, sjajan meč na Meaci

Šampion Evrope je u velikom stilu krenuo u odbranu krune – Bajern je na startu nove sezone u Ligi šampiona savladao Atletiko 4:0.

Nemoćan je bio tim u čijem se sastavu od prvog minuta našao Stefan Savić.

Poslije pogotka Komana, Bajern je najavio dominaciju, koju su nastavili Gorecka, Toliso i na kraju ponovo Kingsli Koman.

Siti je gubio od Porta, ali je Aguero brzo izjednačio, da bi u nastavku Gundogan i Tores kreirali preokret.

Sjajan meč u Milanu odigrali su Inter i Borusija iz Menhengladbaha.

Nije bilo golova u prvih 45 minuta, ali je na startu nastavka Romelu Lukaku doveo “neroazure” u vođstvo.

Kreirali su preokret gosti preko Bansebainija i Hofmana. Međutim, u 90. je Lukaku postavio konačnih 2:2.

INTER – BORUSIJA M. 2:2
Lukaku 49, 90. – Bensebaini 62, Hofman 84.

GRUPA C

MANČESTER SITI – PORTO 3:1
Aguero 17, Gundogan 65, Tores 73. – Luis Dijaz 14.
OLIMPIJAKOS – MARSEJ 1:0
Hasan 90.

GRUPA D

AJAKS – LIVERPUL 0:1
Taljafiko (a.g) 35.
MIDTIJLAND – ATALANTA 0:4
Zapata 26, Gomez 36, Murijel 42, Mirančuk 89.

Autogolom Taljafika Liverpul je osvojio tri boda protiv Ajaksa, koji je u nastavku utakmice preko Klasena pogodio stativu “redsa”.

Razigrana Atalanta je slavila sa 4:0 na terenu Midtijlanda, dok je Olimpijakos u posljednjem minutu preko Hasana došao do trijumfa nad Marsejom.

Tok utakmica:

90′-GOOOOLL! Lukaku poslije kornera za Inter za 2:2.

90′- GOOOOLLL! Hasan u posljednjem minutu, vjerovatno za pobjedu Olimpijakosa protiv Marseja.

89′-GOOOLL! Prelijep gol Mirančuka, Atalante daje četvrti gol u Danskoj.

84′-GOOOOLL! Jonas Hofman, preokret Borusije u Milanu, 1:2.

73′-GOOOLL! Feran Tores, Siti sada ima dva gola prednosti protiv Porta, 3:1.

72′-GOOOOLLL! Bajern nastavlja da melje. Brza akcija i sjajan gol Komana za 4:0.

66′-GOOOLLL! Kakva golčina Tolisoa sa skoro 30 metara. 3:0 za Bajern protiv Atletika.

65′-GOOOLL! Gundogan iz slobodnog udarca. Preokret Sitija protiv Porta, 2:1.

62′-GOOOOOLL! Bensebaini iz penala, 1:1 u Milanu.

49′-GOOOOL! Duga akcija Intera i gol Lukakua, koji je bio najspretniji pred golom Menhengladbaha. 1:0 na “Meaci”

42′-GOOOLL! Atalanta gazi u Danskoj, Murijel pogađa za 0:3.

42′-GOOOOL! Asistencija Komana i gol Gorecke, 2:0 za Bajern.

36′-GOOOOLL! Papu Gomez za sigurnih 2:0 Atalante na terenu Midtjilanda.

35′-GOOOLL! Autogol Taljafika, prednost Liverpula u Amsterdamu.

28′-GOOOOLLL! Asistencija Kimiha i gol Komana za vođstvo Bajerna protiv Atletika.

26′-GOOOOLL! Duvan Zapata, Atalanta dolazi do prednosti u Danskoj.

17′-GOOOLL! Brz odgovor “građana”, Aguero sa 11 metara za 1:1 u Mančesteru.

14′-GOOOLL! Porto vodi na terenu Sitija, pogodio je Luis Dijaz.

Prvak Evrope Bajern će već na startu biti na velikom iskušenju jer ga čeka duel protiv Atletika iz Madrida našeg Stefana Savića.

Bavarci su titulu u prošloj sezoni osvojili sa svih 10 pobjeda, a odavno nije viđena takva dominacija u elitnom takmičenju.

Zanimljivo bi trebalo da bude i u Amsterdamu, gdje će Ajaks dočekati Liverpul, kao i Mančesteru, u duelu Sitija i Porta.

Inter na “Meaci” igra protiv Borusije Menhengladbah.