Košarka Evrokup

Morača je tvrđava, Džikićevi ratnici srušili Virtus

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su Virtus 86:82 u trećem kolu Evrokupa, pokazali da su pravi ratnici i da je Morača neosvojiva tvrđava.

Fenomenalni Podgoričani i dalje imaju maksimalan učinak pošto su srušili još jednog velikog favorita!

Briljantna je bila igra u finišu, na krilima gotovo pune Morače! Potpuno je anulirano skromno prvo poluvrijeme u kom je na krilima 13 izgubljenih lopti Budućnosti, Virtus stvorio 11 poena prednosti.

Petar Popović je “zapalio” Moraču sjajnom rolom u trećoj četvrtini. Serijom odbrana omogućio je nekoliko lakih poena kojima je naš sastav istopio dvocifreni minus i izjednačio u finišu trećeg perioda.

Ipak u posljednji period Virtus je ušao sa šest poena viška. Tu su Džastin Kobs i Vili Rid odradili najveći posao u napadu i u neizvjesnoj završnici donijeli trijumf.

Imao je Virtus napad za produžetak, ali je Teodosić promašio zicer.

Kobs je dao 23 poena uz osam asistencija, Rid je dodao 21 poen uz šest skokova. Petar Popović je uz 12 poena imao pet asistencija, tri ukradene lopte i dva skoka.

Kod gostiju po 15 poena Belineli i Hervi!

Tok meča:

ČETVRTA ČETVRTINA:

POGAĐA, KOBS I POBJEDA!

Promašaj Teodosića! Kobs na liniji bacanja još pet sekundi.

Loš napad Budućnosti, uprskao ga je Micov. Isteklo je vrijeme za napad, Virtus napada nakon tajmauta, ima 20 sekundi.

84:82 Tri bacanja pogađa Italijan. Tajmaut Podgoričana na 46 sekundi prije kraja.

Suđen faul Atića nad Belinelijem na šutu za tri, katastrofalna odluka na štetu Budućnosti. Na usporenom snimku je djelovalo da nije bilo nikakvog kontakta.

84:79 Kobs igra fenomenalnu utakmicu. Prvo asistencija Ridu, pa onda Atiću!

80:76 Vili Rid se lijepo odmotao iz pika i položio. Tajm aut Virtus nakon šestog vezanog poena Budućnosti Voli.

78:76 Kuridža sjajno polaganje, pa onda Kobs jedno bacanje. Još tri minuta, fenomenalna atmosfera u Morači i Budućnost letii!!!!!!!!!!!

71:72 nakon tri minuta posljednje četvrtine. Rid koš uz faul, nakon toga Kobs za dva i minus 1.

TREĆA ČETVRTINA:

To je i konačan rezultat treće četvrtine.

64:70 Vezana trojke Meniona i Belinelija i Virtus ima plus 6.

59:59 Sjajna rola Petra Popovića, dvije ukradene lopte i jedan skok u napadu pokrenuli su Budućnost i vratili u igru potpuno!

54:59 Polovina treće četvrtine, sjajna energija našeg sastava tako da su tu iako prave puno grešaka, a promašili su nekoliko zicera.

47:52 Alejup Kobs za Rida i tajm aut italijanskog tima.

45:52 Šest poena Džejkoba Vajlija, četiri nakon ofanzivnih skokova. Odličan start drugog dijela za našeg centra.

Trener Aleksandar Džikić ljut je na ekipu zbog izgubljenih lopti. Da podsjetimo Budućnost je ekipa sa najmanje izgubljenih lopti u ABA ligi, tako da je ovo potpuno nekarakteristično.

DRUGA ČETVRTINA:

Poluvrijeme u “Morači”, 48:37 za italijanski tim. Iskoristio je Virtus čak 13 izgubljenih lopti Budućnosti i kriterijum suđenja koji je više išao na ruku gostima. Rid je ubacio 10, a Kobs poen manje. U ekipi iz Bolonje, devet poena Belinelija, osam je ubacio Tedosić.

Susret u Podgorici prati i jedan od najboljih evropskih košarkaških menadžera Miško Ražnatović.

18. minut – Pojačala je i Budućnost odbranu, serija 6:0 i naši momci prilaze na 42:37 nakon pogotka Kobsa sa poludistance.

15. minut – Čvrstu košarku igra Virtus u “Morači” i zasad mu to donosi rezultat, 31:42. “Plavi” im pomažu sa već 10 izgubljenih lopti.

13. minut – Opet ide Virtus na plus 10, 36:26. Razigrao se i Belineli, nekoliko poteza klase.

PRVA ČETVRTINA:

Trojkom Belinelija sa sirenom za kraj prve četvrtine završen je uvodni dio igre vođstvom gostiju 28:22. “Plavi” su slabo počeli, imali i minus 10, ali su došli na samo tri poena zaostatka i da nije bilo trojke na kraju, rezultat bi bio odličan. Međutim, naši momci su pokazali da mogu da se nose sa favoritom.

10. minut – Budućnost je tu! Pogoci Kuridže i Popovića podigli su “Moraču” na noge, 22:25, tajm aut zove Skariolo.

8. minut – Teodosić diriguje igrom gostiju, već je ubacio dvije trojke, ima i tri asistencije. Trojkom Silija domaći se bude, a razigrao se i Rid u reketu,pogodio je šest poena. Međutim, odbrana mora biti jača. Virtus vodi, 24:15.

5. minut – Održava Virtus prednost, u našem timu samo su Rid i Micov poentirali iz igre. 6:15 je rezultat.

2. minut  – Loš početak našeg tima, Virtus je brzo poveo 8:0, pa je tajm aut pozvao Džikić.

Trener Aleksandar Džikić odlučio je da utakmicu počne u petorci Kobs, Micov, Atić, Vajli i Rid. Sa druge strane, na tarenu su Teodosić, Pajola, Hervi, Vims i Žaite.

“Plavi” će u “Morači” odmjeriti snage sa jedinom ekipom koja je prošle sezone pobijedila u Podgorici.

Gosti iz Bolonje su među glavnim favoritima za titulu u Evrokupu ove sezone.

Međutim, nakon trijumfa nad Valensijom u prošlom kolu i “plavi” imaju jasne ambicije da sruše još jednog favorita.