Rusija je počela danas trodnevne nuklearne vježbe koje će uključiti lansiarnje balističkih i krstarećih raketa, saopštilo je danas rusko Ministarstvo odbrane.
Tokom vježbi koje uključuju 64.000 vojnika i 7.800 komada vojne opereme vježba se “pripremljenost i upotreba nuklearnih snaga u slučaju agresije”.
U manevrima će učestvovati ruske raketne snage, Sjeverna i Pacifička flota, avijacija dugog dometa i jedinice iz Lenjingradske i Centralne vojne oblasti, saopštilo je ministarstvo.
Više od 200 raketnih bacača, 140 letjelica, 73 brodova i 13 podmorinica uključujući osam strateških nuklearnih podmornica će biti uključene, prenijela je agencija Rojters.
Tokom vježbi će se takođe obaviti obuka o upotrebi ruskog taktičkog nuklearnog oružja raspoređenog u Bjelorusiji, navelo je ministarstvo.



