Predsjednik Sindikata prosvjete Radomir Božović je saopštio da će sjutra u skoro 160 škola, kako je najavljeno ranije, početi štrajk prosvjetnih radnika.
“Od nas je traženo da odložimo štrajk, mi ne možermo da odložoimo štrajk. Što se tiče Sindikata prosvjete štrajka će biti u onim školama koje su prijavile štrajk. Nastave tamo gdje škole štrajkuju neće biti osim ako se ne izmijeni nešto tokom noći” kazao je Božović novinarima nakon današnjeg sastanka sa predstavnicima Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija na kome nisu uspjeli da se dogovore oko povećanja plata.
<<<Dan prije najavljenog štrajka sastanak Ministarstva i Sindikata prosvjete<<<
Prema njegovim riječima prosvjetni radnici samo traže ono što su potpisali Granskim kolektivnim ugovorom i ništa preko toga.
“Nemamo nikakvo konkretno obavještenje o našim predlozima.Mjesecima pričamo o štrajku. Moje saznanje je da samo jedna samo od škola od onih 160 neće štrajkovati. Uredba iz 2006. na koju se pozivaju je anticivilizacijska. Nijedna zemlja u Ervopi to nema. Ako se na to pozivaju to je kao da živimo u zemlji robovlansičkog sistema “, rekao je Božović.
On je naglasio da ovaj štrajk ne može da traje beskonačno.
“Svi smo očekivali da se nešto značajnije desi večeras. Ali nijedno slovo izjašnjenja večeras o našim zahtjevima nismo dobili. Nikakav odgvoor iz Ministarstva finansija na naše zahtjeve nismo dobili.”, rekao je novinarima Božović.
Predsjednik Sindikata prosvjete je kazao da će vrtići manje više normalno raditi.
“Ponosno mogu da kažem da su naše kolege pokazale svijest i zrelost prema ovoj situaciji. Sjutra će u školama gdje nekako može da se organizuje biti nastave, a u kojma to ne bude moguže djeca će biti vraćena kući”, istakao je Božović i dodao da je planirano da se naredni sastanak sa predstavnicima izvršne vlasti održi u srijedu.

Ranije danas održan je sastanak u 16 sati sa direktorima vrtića na teritoriji Podgorice i Tuzi, dok je u 18 i 19 sati zakazan sastanak sa drektorima škola. Biće održan još jedan sastanak u 20 sati sa direktorima svih vrtića u našoj državi.
Iz MPNI su ranije pozvali Sindikat prosvjete da nastave dijalog kako bi našli sistemsko i održivo rješenje, a vodeći računa o interesima djece i roditelja.
Kako je saopšteno iz MPNI, oni su u petak predstavnicima Sindikata prosvjete ponovili ponudu Ministarstva finansija i Vlade, koja podrazumijeva uvećanje zarade prosvjetnim radnicima u neto iznosu od minimum 15 odsto.
To uvećanje bi se, kako je najavljeno, počelo primjenjivati najkasnije od kraja trećeg kvartala tekuće godine.
Prema odluci Sindikata prosvjete, prosvjetari sjutra počinju štrajk ukoliko do dogovora ne dođe.
Predsjednik Sindikata prosvjete Radomir Božović kazao je na konferenciji za medije u petak da najavom štrajka ne zatvaraju vrata pregovorima.
Miraš Dušević




Sto su djeca zadnja na takmicenje,pola sa kupljenim diplomama predaju , to preko veze zaposljeni da drzave ima to bi ispitali.
Niti je dobro niti je pametno.djecu treba uciti da rade i sticu znanje a ne da strajkuju.prosvjetni radnici da rade svoj posao i uporno pregovaraju.iz prazne kese se ne moze platiti.dobro obrazovani i vaspitani mogu pokrenuti privredu,ona ce puniti budzet a tada ce se povecati plate.za taj cilj treba puno strucnog rada i zalaganja a i vremena.svi hoce platu sad… Više »
Jessss!
Moja ćerka ne može da se zaposli u prosveti zbog veza i korupcije.Radila bi i za manju platu a vi štrajkuje te.SRAMOTA svi ste dobili posao preko veze.
Ja nisam, Ljiljo, posao dobila preko veze već samo sa svojom diplomom. U najgore vrijeme vladavine DPS “nisam imala knjižicu”, a neću je nabavljati ni ubuduće.
Riječ, obećanja i zakoni se MORAJU poštovati u ovoj zemlji. Ako su sa prosvjetarima potpisali Granski kolektivni ugovor, red je da se to ispoštuje.
Što se vi zabrinuti roditelji niste bunili kada je ministarstvo produžilo zimski raspust 7 dana da bi išli na skijanje. Svaki se dan subotom odradio. Šta se dešava sa školom kada svoje dijete u sred nastave povedete na putovanje. Čitam komentare i zgrožena sam nad društvom koje ne voli svoje učitelje.
Da se ne komentariše štrajk, ali… Ono što se da zapaziti je mehanizam svih vlasti, obećaj, slaži, kad se pobune okreni ostale protiv njih, zataškaj svoj nerad. Po istoj matrici godinama, a oni na vlasti plaste li, plaste. Svi vi što napadate ljude, u ovom slučaju prosvetare, u nekom ranijem majke 3+ ili ljekare, shvatite već jednom da su oni… Više »
Saramota….nemislite gdje ce roditelji sa djecom…moraju mjenjati smjene ili se neki nece moci pojaviti na posao…i mozda zbog VAS neki dobiti otkaz….Vama kojima je svaki privatni cas nsjmanje 20 €…vi koji primoravate djecu da idu na privatne casove i djelite brojeve telefona bilo kog kolege ( ja namjestim tebi cas ti meni )… ja kad sam isao davno , davno… Više »
Sto je koga briga dje ce sa djecom .skola je obrazovna ustanova ne odgojacnica. Odmaknite se cise od klisea da vam skola edukuje djecu .to je vasa obaveza.a bogomi ko stvara porodicu danas a nema plan B u ovim situcijama pa sam je birao. Pa valjda se za podizanje djece i stvaranje porodice ima neki plan. A ne “kako cemo-lako… Više »
Da rade u dobrim uslovima i da primaju platu kakvu treba isli bi na posao sa elanom jer i oni kuci imaju djecu, treba i oni da jedu i da se obuku a ne samo nasa djeca. Za ovo su politicari krivi. Zamislite kako je nastavniku koji je stvarno zavrsio studije i radi 25 do 30 god u prosvjeti da… Više »
Cemu ih ucite da je vasih 10% prece od Ustavom zagarantovanog prava djece da imaju osnovno obrazovanje
Borite se za svoja prava ali ne preko ledja nase djece.
Sve bih vam otkaze urucio i doveo novi mladi kadar. Strucnjaci jedni nenajedeni.
Taj mladi kadar sa kupljenim diplomima i ulicnim recnikom. Čast izuzetcima medju mladim kadrom ali tu nema 5% sa legalnim fakultetom i znanjem.
Ja bih vratio plate u vrijeme kad ste bili zadovoljni
Napokon Dps na čistac…..
Ovo je najbolje proglasit raspust prijevremeni
Podrska sindikatu prosvjete. Borite se do kraja. Orocite strajk do Petka i u Subotu opsti protest ispred Vlade. Nemojte se razilaziti do Ponedjeljka ujutro i ne pustajte clanove Vlade da udju u zgradu do ispunjenja vasih uslova. Protest ce podrzati jos dosta sindikata. Do pobjede!
Podrška za mog direktora koji je večeras dao ostavku, odbivši da sprovede naređenje ministarke prosvjete.
Kapa do poda za ovog čovjeka.
Prosvjetar iz osnovne škole
Neka svi daju ostavke a ne da se lukave preko zaposlenih
Uhapsiti ovoga nesoja, i sprovesti u Spuz…
Za kad ti treba?
A što? Što ne reče da treba uhapsiti ministarku npr?
Prekinete li nastavu roditelji će izaći ispred škola i ministarstva a protiv vas!
I??? Kojom mukom ćete da nas mučite?
Hahahhahahaahahaha
Dobro neko ođe reče, šaljete đecu u školu da vam ne smetaju doma! Sram vas bilo!
A cega vas je toliko strah?da vam djeca nece nauciti ?nesto ne vjerujem no da ih ne bi doma imali ….
Sramno sta rade nastavnici I peofesori sprdaju se sa skolom. Da je srece da djecu nikako ne saljemo da ih ovi uce
Imaju pravo na strajk jer im je ukinuto nesto sto su trebali da dobiju .Sramno je sto vi pisete umjesto da podrzite i kazete tako i treba s obzirom sa kakvim se sve problemima srijecu u skolama mala I’m je plata.
Dje je Zdravko Krivokapic da im dvaput podvikne.
Žalosno je što rade prosvetari i ne obezbede minimum rada za našu i njihovu djecu.
Zamislite policajci i doktori tako nesto da urade, gdje je tu ljudsko dostojstvo i poslovna etika.
I oni su trazili povecanje a medicinske sestre nece da se jave na tel a sjede za pultom i one mogu a oni ne e nije realno zaista .
Sramno je što radi vlada.Vlade su nam tradicionalno sramne, prosvetari su u vrhu po poverenju.Vidite da nijedna pljuvačka poruka nema većinu
kids must go to school
Ovo nije strajk. Ovo je zlostavljanje djece i ucjenjivanje
Ajde vlada,Poštujte zakone i narod,a manje bukajte.Da vam je stalo do đece povećali bi budžet za prosvetu .Zato śedite
Sindikat prosvjete je kriv
Ostavke Božoviću
Vi dobijate neke pare za ove sumanute poruke?
ne pare noo sendvic sa parizeron
Izgleda je bot plaćen da piše noćas komentare uvreda
Ne kapiram zasto ljudi reaguju ovako emotivno, i mogu slobodno rec zlonamjerno prema prosvetnim radnicima. I oni su ljudi. I oni imaju pravo da traze prava za koja misle da im pripadaju, a i po zakonu imaju pravo na strajk . Mnogo smo postali sebicni, samo svoj interes gledamo. Podrska za prosvetne radnike , i jedno veliko UAAAAAAA za prosvetare… Više »
Zato što su ovi režimski ooslušnici iz DF,Demokrata i PES
Kakvo pravo sto se Milu I DPS nisu bunili za mizerne plate
Te mizerne plate nisu bile manje od 500 eura sigurno. A sigurno je i to da su vise vrijedjele te 500 tad , no kolko godj sad da primaju. Ta prica o nekim mizernim platama, i velicanje ovih sad”enormnih” je prica za malu djecu.
Da imaš đecu koja će posle ić vikendima u školu da bi nadoknadili gradivo, i ti bi reagovao emotivno i “zlonamjerno”.
Plus, nijesmo đeca, svi dobro znamo da je ovo čisti politički protest.
Svako ima pravo na štrajk, ali je organizacija losa, pola nastavnika strajkuje , druga polovina drzi casove. I ranije su strajkovali ali skracenjem casova a ne obustavom nastave. Sad djeca treba svaki vikend da odradjuju propusteno. Roditelji gledaju interes svoje djece i to je prirodno. A profesija prosvetara se danas nazalost svela na puki entuzijazam pojedinih zaposlenih a djeca nam… Više »
Znaci da ne kupamo djecu nocas?
e da je pravde i srece pa ovim ljudima sto su potpisali povecati plate a ovima sto nisu da ostave postojece i svi zadovoljni taman to nije veliki trosak na budzet lako ce se isfinansirati
kad sam ja išao u školu ni korone ni štrajka koji sam baksuz
😂😂😂😂😂
oće platu ko MINISTRI:|
Najgori su ovi koji odje prosipaju pricu o moralu i o tome kako nije sramota prosvetare! Naravno da ih nije sramota jer im je nesto obecano i treba to onda da se ispostuje! Svi politicari treba da budu svjesni sta obecavaju u predizbornoj kampanji, nemojte da obecavate kule i gradove ako ne mozete to da ispunite. Dosta nam je predizbornih… Više »
Sta je sve obecano u drzavi svi bi u straj bili
Podrska prosvjetarima. Da, roditelj sam skolarca.
❤️❤️❤️❤️
Tako se dešava kad se neki osrednji đaci dokopaju ministarskih fotelja, pa popljuju svoje učitelje tako što tutinkama (med. sestrama sa kupovnom diplomom) daju višu platu nego profesorima.
P.S. Dragi roditelji, praštajte što sjutra nećemo paziti vašu djecu, prevršila je dara mjeru!
DPS vojnici ništa ne daj Spaiću…
A od kad su to podrzavaoci i cuvari “svetinja” DPS vojnici ?
Hahahhahahaha NE DAJTE SVETINJE!
Kako vas nije sramota.
Sto niste strajkovali kad je Dritan premijer bio.
Kako vas nije sramota djeci da radite ovo.
Koliko su izgubili zbog Korone sto se tice obrazovanja.a sad zbog vasih guzica da gube jos.
Sto niste odlozili pocetag drugog polugodja.
Svako treba da se bori za svoja prava,ali ne na stetu drugoga,pogotovo ne na stetu djece.
Kako tebe nije sramote ds pises te gluposti? Kakve veze dritan ima, imaju kolektivin ugivorom propisano uvecanje zarade, i treba da se bore za svoja prava!
Pa Dritko im je to povećanje uvrstio u kolektivni ugovor prije nego je odlepršao sa vlasti, da bi sledećoj Vladi ostavio veće namete i težu finansisku situaciju!
Potpuno se slazem. Sramota. Kakav su primjer djeci. Plate su im odlicne koliko rade. Zasto se ne zalazete za unapredjenje kvaliteta nastave, izmjene obrazovnog sistema po ugledu na EU Zasto ne strajkujete ljetos ili u septembru. Sramno. Ovo su samo licni interesi pojedinaca. Vecina nastavnika i nije za strajk. Neka se nastavni kadar izdigne iznad politikanstav i predstavnika sindikata koji… Više »
Samo pljujete po nama. Samo trazimo ono sto je potpisano i sto je nase.I mi imamo djecu.
Imali ste zimski raspust sto nijeste tada strajkovali trazili sto vas volja i bukali se!? A da nijeste mogli skijali ste po Zlatiboru! Ajde moja Trebjeso ne prdoklaci odje! Mali je broj prosvjetara koji zasluzuje uvecanje plate! Jer ih divno ucite !!!!! Śedi jedan!!!
Vratio bih ja tebe na Milov rezim pa bi vidjeli onda. Sjedi jedan.
Radićete znači i u junu i u julu da nadoknadite propušteno
Prosvetari su u štrajku zbog poštovanja zakona,a prošle godine su se radile subote zbog maloumnog predloga da se produži zimski raspust zbog skijanja.Ne sjećam se vas mudrijaša sada ste tada histeriasali.Ovo je politički napad na prosvjetare jer traže ono što je Vlada dužna da su m obezbijedi
Hey, teacher, leave the kids alone….
Štrajkujte subotom dragi prifesori
Kako kad se subotom ne radi🤡aaa kako kad nema u pustinji
Ja predlažem litije. Previše je osvježilo
Pa, gazili su što su gazili, izgleda. Srećno
Bruka ja ne znam da li da pakujem knjige za sjutra
U nasem gradu zivi taj covek vecito mlad znaju stari, znaju mladi o njemu pricacu sad Taj profesor dane gubi vreme trosi uz nas on muziku strasno ljubi svira klavir i bas Hej, profesore svi znamo sta si ludo voleo pre dzez, profesore pokazi kako se sviralo pre Taj profesor ljudi nema nikoga svog samo muziku ljubi ona je za… Više »
Ne znam je li me više sram profesora, kolega koji se nisu potpisali ili ovih kolega koji ćute na prijetnje uprave škola na Viber grupama. Mnogi su među nama bili glasni, a sada se živi ne čuju!
Nema nama boljitka sa nama ovakvima!
Strajk obavezno jer drage kolege nastavnici nijeste ni svjesni sta nam spremaju programom evropa 2 . Svaka prodavacica u butiku imace 700 e skoro kao nastavnik.
I šta je problem? Vama realno treba 20% smanjiti platu. Bez dodatnih časova na koje upućujete đake ni to malo ne bi naučili.Namještate jedni drugima privatne časove.A na testiranju zadnji…Smiješno do bola..
Imaju i sad..i to 800 mada stvarno ta je zaduzena za basic pozicije
Ta prodavacica iz butika nije imala para da kupi diplomu cast izuzecima, ne ponizavaj nekoga ko radi castan posao
Previse generalizujete stvari…
Bravo SASA, izuzetno ljudski i korektan komentar!
Zato su ministri iz vlade i direkto televizije imali para da kupe diplome,ali neki a izgleda ,ne smeta.Zašto se štrajkuje?Zato što vlada ne poštuje zakon.
Ko je onda lud da uci za profesora????
@Sasa – kupile mnoge i te kako!
Pa neka ima, više radi od vas
I sigurno je teže zaradi nego mnogi od vas! Nema pauzu tokom rada, nema godišnji odmor ni ljeti ni zimi! Radno vrijeme ljeti i do ponoći, a vi!?
Kroz moje prazne džepove vjetrovi mi prolaze,
A kroz cipele kiše jesenje.
Nastavnici trebaju da imaju platu minimum duplo u odnosu što sad primaju. Poštovanje se i danas dobija i na osnovu fizičkog izgleda, uglađenosti, zdravih zuba i lijepog osmjeha.. Ako vozi dobro auto i djeca i roditelji će ga više poštovat. 🤷🏻♂️ Markirana odjeća takođe treba da se nosi da bi đeca dobila poruku da se i kao nastavnik može fino… Više »
Jes kako ne ne rade od 2020god, od korone.
Treba ih poslat kuci sve nema ođe drzave.
Trebali su i prije tri četri godine da imaju.
Osvježilo, dzaba ste krečili….
Sad zovite popove da litijate opet zajedno pa vam dizu plate sigurno
Pa vi što ste litijali i tražili slobodu sada napadate 50 hiljada ljudi iz prosvjete ,uprave i policije zato što traže poštovanje zakona
Živela radna subota,imao sam u planu koji vikend do Zlatibora da potrošim kako djeci opravdati časove “ZAtupljivanja” iz Prosvete i obrazovanja 🙂
Do sada nikada nisam ostavljala komentar , ali ova izjava neki ce strajkovati neki ne … i mozda ce se u toku noci nesto znati – krajnje su nepristojne. Majka sam 2 dece – Oboje u os Blazo J Orlandic . 1. I 2. Smjena. Ni jedno ni drugo dijete ne zna ide li u skolu sjutra. Niske tj nezadovoljavajuce… Više »
Gospođo Milice, Novac je ovđe najmanji problem. Ponižavanju mora doći kraj i mora se znati kako se poštuje ova profesija, jednom za jednom. Da je bilo vaše podrške, kao roditelja, ovo unazad par mjeseci, možda do ovoga ne bi ni došlo, ali samo ste znali po mrežama da blatite one kojima svakodnevno đecu povjeravate i koji vam sa njima časno… Više »
Ne može nastavnik imat platu 1200 eura kao univerzitetski profesor. Ne može!
Ne mlati druze, profesor na univerzitetu ima platu preko 2500 e, raspitaj se malo bolje
Univerzitetski profesor im mnog veću platu od 1200, bivša ministarka namjestila sebi. Informiši se. Naravno, samo redovni i vanredni profesori, saradbici i ostali šipak.
Prosto je nevjerovatna situacija. Ucenici u uce i pri tome su postizu odredjene rezultate. Postignuti rezultati su direktna zasluga nastavnika/profesora. Niko ne ocekuje da djeca budu NAJprva. Bruka je da budu NAJzadnja kakva su nasha na testiranjima.
Ne mogu da ne prokomentarisem sta je sve pogresno u ovom komentaru. 1. Postignuti rezultati su direktna zasluga učenika. (Logicko zakljucivanje) 2. Nepismenost NAJ-prva?! (moze biti prvi ili najbolji) 3. Nepismenost NAJ-zadnja?! (moze biti prvi ili posljednji, a prednji ili zadnji) I onda ovakvi dobronamjerni ljudi sude o skolstvu, prosvjeti i prosvjetnim radnicima, i donose zaključke o tome ko koliko… Više »
Potpuno ste u pravu, sve je pogresno u pravopisu komentarisanog teksta. . Lingvistika, ne poznaje NAJ prvi ni NAJzadnji. Da li je neko od nas procitao makar prelistao udzebenike iz koje uce djeca? Tu su lektori, recezenti, autoru i neznam ko vec. Da ne pisem o udzenicima matematike, fizike. Epilog svega je …..
To je posledica djelovanja naših vlasti zadnjih 15 godina pa i duže.Da li primjećujete da je Prosvjeta poslednja rupa na svirali i da nemamo no novih škola ni opreme,ni modernih propisa.Vlasti ne stvaraju ambijent i ne šalju poruku da je znanje bitno
Ocemo novi sindikat
unknown
30godina ste cutali niste smjeli da ne recem sto, sad necete 2 mjeseca sacekat sramota djeca da ispastaju.
Podrska !!!
Treba vas pohapsit drzave ođe nema, ovo je hajdicija pa se svetite preko đece…Piii
Pokazali su koliko im je stalo do djece i njihovog obrazovanja. Zbog 50-100e mjesecno vracaju djecu kuci. Rezultati njihovog rada su katastrofalni rezultati na testiranjima, a svi roditelji koji mogu da priuste su primorani da placaju privatne casove. Oni koji ne mogu, pozajmljuju pare da bi to uradili. Bukvalno im treba smanjiti platu 10% iducih pola godine i reci im… Više »
Nama znace i te 50-100 eur mjesecno
Medicinska sestra sa srednjom skolom ima oko 1000 eur platu,dok nastavnik sa fakultetom ima platu ispod prosjecene…sramota…
Laz , moja sesta je medicinska sestra ima 650 eura!
Da, ali ta med sestra npr.u bolnici dežura noću , prevrće stare i nepokretne, mijenja pelene i katetere…A uz to ima i njih svakakvih, od nepismenih I sa kupljenim diplomama, nekulturnih do onih skolovanih i posvećenih svom poslu.
Bravo! Odličan komentar!
Da im je stalo do đece, naučili bi ih nečemu ( makar se potrudili ,jer ni svako dijete ne može biti genijalac alu osnovno može svako) a svoja prava bi ostvarivali ispred nadležnih institucija u svoje slobodno vrijeme!
Da ima države, taman bi ih još i rebnuli po džepu pa ko što ponese!
E taman sto neće smak svijeta😂
Sram vas bilo sto radite od nase đece. Ni ovo sto primate ne zasluzujete kako ih ucite(cast izuzecima).
Sram tebe bilo koliko kičme nemaš
Žali se Ministarstvu i Vladi!
I dosta više kritike na račun prosvjete!
Podrška prosvjetarima kad nemaju kad da ih prime premijer i ministarka šetaju po svijetu .i ucenjuju …
Probajte sa jedno 6 do 9 veličanstvenih litija i masovnim potpisima iz prosvete kao podrška istima 2020 hahahahahha. A da bog da vam dijelili otkaze a što neće.
Jos pamtis litije vidis da su bile korisne neces ih moc zaboravit hahahahaha
Taj mrak i to nazadovanje naravno da pamtim,a tek ćeš ga osjetiti i ti i djeca tvoja i moja sa tvojom na žalost. Samo ću ja mojima objasniti što je dovelo do mraka i stanja kakvog nam se nazire u budućnosti i sa punim ustima kazati vaši Tata i Mama nisu za to bili. A ti Garo se vidi što… Više »
E pobro stvarno si u svom svijetu, oa da je rat ovuda nebi komentarisa tako, no da ne komentarisemo vise nek su nam djeca zdravo pa cemo lako za drugo.
100% se slažem,nedostojni su profesije ti koji su litali i potpisivali podršku crnom mraku zvanom crkva Srbije.
#kako je to uopšte moglo da se desi,jesu li svi čobani sa kupljenim diplomama ili prosto loši ljudi???
Došli divlji i poćerali pitome! 🤷♂️
Nijesu svi litijaši, ni pola, pa ne lupaj! A što se tiče litijaša sramota je što su ti “pedagozi” litijašli
Sram vas bilo vise ste placeni nego sto ste ih naučili…nama roditeljima ostaje da se kombinujemo sa posla na učenje domaćih i obrnuto…treba da vas je stid što tražite a koliko radite
Ne može sobarica imat bolju platu od nastavnika. Zar ne?
Može, zašto ne! Radi od zraka do mraka, fizički pisao, bez pauze i godišnjeg odmora a u većini slučajeva bez zdravstvenog osiguranja! Ne treba ni jedan pošten rad ponižavati!
Pa kad oćete da vam đeca imaju dobre ocjene. Đeca malko veća treba sa su samostalna. To što vi oćete maksimum da izvučete – svaka čast. Dobar roditelj.
Sprdnja treba to sve rascerat dat otkaze i zaposlit ko oce sa radi i to za duplo manje plate.Imaju plate preko 800 eura za 4 radna sata 5 dana u sedmici.Realno rade 4 mkeseca u godinu kad bi im se sati izracunali a placeni su 12 mjeseci.Sve to pocerat na biro rada pa neka voze turiste.
👏👏👏 Slažem se
Na ovaj nacin ka ti razmislajaju samo privatinici ciji je cilj izrabljivanje radnika. Zato i propadate.
Naravno, jer se budzet za vas puni od poreza koji placaju privatnici
Lupaš, Đuka, lupaš
Sa 20 god radnog staza i razrednim starjesinstvom imaju maksimalno 720 eura.Merchandiser ima 800 eura,a u decembru sa stimulaciom i 900.Za mch je minimum SS osnovna skola i kad odu kuci ne misle ni o poslu.Prof.priprema casove,obavlja adminostratovne poslove,planove,programe,preglwda pismene..i brojne druge aktivmosti koje ne moze u skoli da obavlja…i to se je tretira kao prekovremeni rad..Mch svaki cent preko… Više »
a zalost nam je ovakvo stanje u drzavi zbog takvih kao ti , jer se ti se vidi po vokabularu i prici da nemas nego osnovnu skolu a takvih je dosta na rukovodecim pozicijama
Ne nerviraj se, intelektualni rad je takodje RAD. Nas posao je normiran na drugi nacin. Ako malo razmislis primijetiti ces da ni sudija na utakmici ne sudi 8 sati. Policajac ne hapsi svih osam sati, niti hirurg operise svih osam sati dok je na poslu. Drago mi je ako si prestao da se nerviras.
Dobro je vama na drzane jasle svima nego da vidimo dokle ce jos tako a nece jos dugo to mozes bit sigurna a sto onda kad nema u pustinji?
E ove sprdnje za 30 40e na platu… Toliko vam djeca znace
😂 “toliko vam đeca znače” . Dragi Tata, ne udarajte na emocije.
Vidi se da ne znas matematiku..sjedi 1..15posto od 800 je 120e pa puta 12mj 1440e..malo li je..
Pa puta 10 god pa vidji
A tebi matematika bas ide.
Kome plata prebacuje 1000 e u bruto ima vece namete porezana dobit tako da je realno povecanje oko 70 e.
Što ne zvaste Dalaj Mandu da vas izmiri?
Slusajtee roditelji vasee djecee zbog njihovog interesaa nema potrebe mi da dozvolimo nasa djeca da ispastaju i da idu i odradjuju zbog njih subotee sansee nema.Moja necee.
I oni imaju djecu koje moraju izdrzavati. Misli o tome
Pa niko vas ne ćera. Neka odmaraju đeca. Greota ih je opterećivat
Đavo ti ponio pismenost, pa neka si Crnogorka ( kao i ja što sam). Opismeni se, radi sebe.
Eeeeee
BRAVO!!!
Traziti ostavku ministarke ta zastrasivanje direktora i uposljenih
Nije do ministarke no do nepostojećeg programa Evropa2
Najgora ministarka u istoriji cg
Ukinuti školu,svakako je rasulo..
Protiv strajka su samo neroditelji jer njima je samo bitno da im neko cuva djecu i da ne razmisljaju ni o cemu,nek mlate u skolu bezveze samo da oni nemaju obaveza i da ih sto prije isceraju iz kuce. Boze jada stvarno
Ja licno sam protiv radnih subota. Neka štrajkuju, ali da djeca ne idu i subotama u školu.
Ne avetaj
Jadan komentar! Ne mjerite sve svojim metrom!
Jadna djeca jos ne znaju nista. Ni kud ce, ni sta ce…Sjutra bojkot nastave!
Nisu to pregovori s direktorima,nego prijetnje direktorima,da oni prijete nastavnicima
Od kada je doticni na celo Sindikata zna li neko?
Gasenje strajka
Gradjani Crne Gore dobili ste sto ste trazili.Srecno vam bilo!!!!!!
Dogovor nedeljom u 17.Kakva drama.Odmah smjeniti Bozovica,jer razbija svojim cinjenjem strajkace.Profisori naprijed.
EVROPA SAD je spasila narod CG , pa vi pricajte sta ocete.
Micko, bi li ti onaj sto te majka usisala?
Auuuuuu… Auuuuu
Jel ti to Joanikije rekao? Hahhahaaha
Kakvo ućutkavanje minut do 12
Hahhahaha i naravno ugušiće vam protest!
Tako i treba, glasali ste ih, sad nek vam se sprdaju
Naravno popit ce 50otkaza dva samara i gotovo svi na posao i cao.
I stiže, nakon Isplanirane melodrame, dogovor!
Oni ne smiju ni strajkovati😅