Vlasnici jedne kuće u Podgorici večeras su u objektu koji rentiraju ruskom državljaninu zatekli više od 60 pasa, među kojima ima velikih i agresivnih životinja, kazao je za Portal Analitika aktivista Nikola Jočić koji se nalazi na licu mjesta.
Kako je kazao Jočić, pozvali su nadležne institucije da izađu na lice mjesta, kako bi zbrinuli pse.
“Dobio sam poziv od vlasnika kuće koji rentira ruskom državljaninu. On je više od 60 pasa držao u kući u naselju Donja Gorica. Vlasnici, nakon što su saznali, ušli su u kuću i našli haos. Hoće na ulicu da izbace Rusa i svih 60 pasa. Zvali smo policiju, ali neće da izađu na lice mjesta”, objašnjava Jočić.
Ističe da je na lice mjesta izašla Komunalna policija i inspekcija.
Pojašnjava da Veterinarska inspekcija treba da naloži zbrinjavanje pasa.
“Tu ima agresivnih pasa, dovodimo u opasnost živote ljudi, živote djece. Ali inspekcija i policija neće da izađu i reaguju. Iz Glavnog grada ne reaguju na pozive. Izašla je Komunalna policija, ali oni ne mogu ništa da riješe, osim red da obezbijede, jer je situacija napeta”, kaže Jočić.
On ističe da u kući ima oko 15 štenaca, veoma malih.
“Uprava za bezbjednost hrane odbija da izađe na teren. Policija kaže da nije njihova nadležnost. Psi će brzo biti pušteni”, kaže Jočić.



Pa sto cete vi sve znate ,dje su ovi iz nvo ,da to rijese ili samo interesuje politicarenje a ove tranje sto drze zivotinje samo ih puste u druge opstine
Covjek koji je drzao toliko pasa u kuci vjerovatno je imao najbolje namjere. E sad, druga je stvar sto se ne mogu drzati zivotinje na taj nacin. Nikakvi su oni koji su ih ostavili i izbacili na ulicu. Drustvo se izmedju ostalog cijeni i po empatiji prema nemocnima i ovaj slucaj govori sve o time dje smo kao drustvo. Nidje.
Problem sa psima je veliki u Crnoj Gori. Nije se reagovalo dok ih je bilo malo na ulicama i sad svaki grad ima problem. Sve je to super, zivotinje i tako dalje, al kad ti ujedu dijete onda drugacije pricas i cudis se kako to niko nikad da se pozabavi sa tim. Izreda imamo situacije da iz jednog grada dovedu… Više »
To je nadleznost Inspektora Maceka,Samo on moze da rijesi slucaj pijanoga Rusa I 60 pasa
A,zaboga,ti psi su ostavljeni od strane nasih drzavljanja.
A ja se cudim dje su one lutalice po pg pa se ponadah da je mujovic nesto uradio po tom pitanju kad ono..?!
Đe su službe pa nije ovo juče, sinoć….ovo je ko zna koliko vremena…kukala nam majka ko je sve u državu ušao
Kakvih sve ludaka od stranaca nama ulazi u zemlju svaki dan…
A mi smo bas fini ljudi… pametni, uspjesni, moralni…nista bez da podjem do hrama na onaj pod da se isplacem…
eto kakva smo drzava, nismo u stanju ni lutalice da zbrinemo a kamo li ljudima da pomognemo. tacno bih sad spakovao kofere i otisao tu barem u sloveniju, ovekve stvari se ne bi desile u polu pismenoj zemlji.
Inspektori se sprdaju sa nama kad ocemo da prijavimo bezakonje i bezvlast.
Nemojte samo da Rus bude kažnjen, no ga pustite da se uvali u stan nekome drugom i da pravi probleme.
Odakle mu ideja da drži toliko pasa u TUĐOJ kući?
Rus je li. Tipično ponašanje Rusa
Prvu put čujem
I ja sam čuo da nema kuće u Rusiji koja ima manje od 20 pasa.
Zaista. Jer, kako je poznato, Rusi su ljubitelji mačaka, a ljubitelji mačaka drže kod kuće gomilu pasa.
Naravno da mi je žao vlasnika, i iznenađuje me koliko je bespomoćan u ovoj situaciji pred neodgovornim ljudima.