Fudbal

Crna Gora podbacila,Mitrović matirao sokolove

Golovima Aleksandra Mitrovića Srbija je pod Goricom savladala Crnu Goru 2:0 u trećem kolu Lige nacija.

Ekipa Ljubiše Tumbakovića odigrala je jednu od najgorih utakmica otkako je iskusni stručnjak sjeo na klupu “sokolova”.

Bojažljivo su u meč ušli naši fudbaleri, dok su gosti od starta preuzeli kontrolu na sredini terena.

Na isteku 17. minuta Rodić je pobjegao Stojkoviću, koji ga je oborio, a po mišljenju sudije Rokija to je bio faul za penal.

Rutinski je sa 11 metara poentirao Aleksandar Mitrović.

U prvom dijelu odličnu šansu propustio je i Dušan Tadić, čiji udarac iz blizine je odbranio Petković.

Naš tim je tek u nastavku zaigrao nešto bolje nakon ulaska Marka Jankovića u igru.

Bilo je više energije, ali osim pokušaja Bećiraja i Jovetića sa distance skoro ništa nisu uspjeli da urade naši fudbaleri pred golom rivala.

Sa druge strane, veliku šansu je opet propustio Tadić, da bi sve bilo odlučeno u 81. minutu.

Sa desne strane loptu po zemlji ubacio je Živković, Milinković Savić je preskočio, a Mitrović sa nekoliko metara ubacio u gol.

Crnogorski fudbaleri su u posljednjih 15 minuta igrali bez pomoći selektora Tumbakovića, koji je isključen zbog protesta sudiji Rokiju.

“Sokolovi će takmičenje u Ligi nacija nastaviti u nedjelju gostovanjem Litvaniji u Viljnusu.

Poslije tri kola Srbija ima sedam bodova, Rumunija pet, Crna Gora četiri, dok je Litvanija na nuli.

CRNA GORA – SRBIJA 0:2

Mitrović (p) 18, 81.

Tok utakmice:

90′- Šest minuta trajaće sudijska nadoknada.

89′- Jovetić iz slobodnjaka sa 25 metara šutira preko gola.

81′- 2:0 za Srbiju, ponovo Mitrović! Loptu je ubacio Živković, preskočio je Milinković Savić, a lako je u gol iz blizine poslao Aleksandar Mitrović.

80′- Mugoša mijenja Bećiraja.

79′- Milinković Savić umjesto Gaćinovića.

78′- Janković ruši Gaćinovića dobija žuti karton. Selektor Tumbaković se bunio kod sudije koji ga je isključio!

73′- Mijenjaju oba selektora. Lukića mijenja Jovičić u srpskom timu, dok je Ivanić u našoj selekciji dobio šansu umjesto Šćekića.

71′- Prvi udarac u okvir gola. Stevan Jovetić sa 25 metara, ali je Dmitrović iz dva pokušaja nekako uhvatio loptu. Unio je energiju u nastavku Marko Janković.

63′- Žuti karton za Điđa Vukčevića zbog protesta poslije faula nad Tadićem.

55′- Nova velika šansa za Tadića poslije greške naših i akcije Mitrovića. Loše je šutirao kapiten Srbije pored gola Petkovića.

53′- Odličan udarac Bećiraja sa 18 metara ide malo pored desne stative gola Dmitrovića. Najbolji pokušaj Crne Gore od početka utakmice.

47′- Oprobao je Jovović udarac sa 25 metara, nije bio precizan.

46′- Nastavljena je utakmica pod Goricom. Umjesto Filipa Stojkovića na terenu je Marko Janković.

Vodi Srbija na poluvremenu zasluženo. Naš tim ispod očekivanja, jedno od najslabijih poluvremena otkad je selektor Ljubiša Tumbaković.

39′- Poslije kornera Jovovića i skoka Mitrovića, odbijenu loptu je preko gola Srbije poslao Adam Marušić. Prvi pokušaj Crne Gore večeras.

36′- Žuti karton za Tadića zbog šutiranja lopte poslije sudijskog zvižduka. Prije nekoliko minuta zbog faula zapisan je i Lukić.

31′- Šansa za Tadića i odlična intervencija Petkovića. Da li će ovo pokrenuti naše momke, koji igraju ispod očekivanja.

30′- Loših pola sata “sokolova”, moramo bolje, ako želimo da se vratimo u utakmicu!

18′- Mitrović iz penala, 1:0 za Srbiju.

17′- Stojković ruši Rodića, penal za Srbiju. Žuti karton za našeg defanzivca.

16′- Srbi imaju više loptu u posjedu, naši zasad u grču.

10′- Bez uzbuđenja u prvih 10 minuta.

5′- Poruka sa tribine na kojoj su najvatreniji navijači Crne Gore je jasna.

1′- Počeo je meč na stadionu pod Goricom. Sa centra su krenuli gosti.

20.43– Velikim aplauzom pozdravljena je srpska himna. Potom i otpjevana himna Crne Gore. Sjajan uvod!

20.30 – Zagrijavanje je završeno, još 15 minuta do početka utakmice. Stadion je uglavnom pun, izuzev dijela Južne tribine na kojoj se nalazi i oko 150 navijača Srbije.

20.23 – Na stadion pod Goricom stigao je i menadžer Mančester junajteda Žoze Murinjo i društvu legende našeg fudbala Predraga Mijatovića.

20.08. – Oba tima su na terenu, još manje od 40 minuta do početka.

20.00 – Trenutno je oko tri hiljade gledalaca pod Goricom. Veliki aplauz dobijaju naši fudbaleri koji upravo počinju sa zagrijavanjem.

19.55 – Stadion se polako puni,  a navijači pristižu na stadion veoma raspoloženi.

19.32- Poznati su i sastavi timova. Ima i iznenađenja u oba tima.

19.15Dres Crne Gore je svetinja, poručio je našim fudbalerima bivši reprezentativac Savo Pavićević.

19.05 – Navijači će večeras biti 12. igrač reprezentacije – definitivno neće štedjeti grla i dlanove kako bi maksimalno podržali “sokolove”.

19.00 – Utakmica će biti posebna i za selektora Crne Gore Ljubišu Tumbakovića. Srpski stručnjak je na jučerašnjoj konferenciji poručio da je utakmica takmičarska, ali i bratska i prijateljska.

18.50 – Večerašnji meč iz svečane lože gledaće i menadžer Mančester junajteda Žoze Murinjo. Portugalac je danas doputovao u Podgoricu, a susret će pratiti u društvu legendarnog Predraga Mijatovića.

Mijat ne krije koga će bodriti večeras.

18:39 – Najvatreniji navijači reprezentacije “Crnogorci Jug” okupljaju se kod Sahat kule i prema našim informacijama za nekih dvadesetak minuta krenuće ka stadionu.

Pogledajte djelić atmosfere.

18.30 – Zvanični sastavi za večerašnju utakmicu još uvijek su nepoznati. Ohrabrujuća vijest za naše navijače stigla još juče, kada je Stevan Jovetić na pres konferenciji potvrdio da je spreman da pomogne saigračima.

18.15 – U ovim trenucima otvaraju se kapije našeg najvećeg stadiona i gledaoci imaju mogućnost da zauzmu svoje pozicije. Za ovaj duel štampano je 10.700 ulaznica. Tribine će biti dupke pune i očekuje se sjajna atmosfera.

Meč je ujedno i istorijski, pošto se Crna Gora i Srbija dosad nisu sastajale u planetarno najpopularnijem sportu.

Obje selekcije su septembarski termin Lige nacija okončale sa po četiri osvjena boda – “sokolovi” su remizirali sa Rumunijom (0:0), a nakon toga savladali Litvaniju (2:0).

S druge strane, ekipa Mladena Krstajića je minimalno savladala Litvance (1:0), a potom uzela bod iz okršaja sa Rumunima (2:2).

Pravdu u večerašnjem meču dijeliće Italijan Đanluka Roki.

U drugom susretu Grupe 4, u istom terminu, počeće duel između Litvanije i Rumunije.